reklama

Chcete mít přirozeně husté řasy? Známe návod, jak na to

Ve světě kosmetiky se boostery staly hitem. Používají se především v pleťové péči, ale novinkou jsou i boostery na řasy. S nimi už nemusíte každý měsíc chodit na nalepování těch umělých.

Foto: Profimedia.cz

O co jde? Boostery jsou intenzivní kúry, které mají za úkol zvýšit účinky kosmetických produktů. Jsou to aktivní séra na řasy, která jsou současným kosmetickým fenoménem. Řeší problém s nedokonalými řasami a často je najdete pod anglickým názvem Lash Booster.

Řasový cyklus je téměř věda

A jak vlastně fungují? "Každá řasa prochází růstovým cyklem a má životnost zhruba tři až pět měsíců. Pak vypadne a místo ní začne růst nová. Do délky původní doroste za zhruba dva měsíce. Boostery na řasy díky obsaženým látkám dokážou efektivně ovlivnit růstový cyklus řas a především efektivně stimulovat tvorbu jejich kořínků. Zjednodušeně řečeno, než jedna řasa vypadne, už rostou další, a tím se docílí potřebné hustoty, která nám většinou chybí. Při pravidelném používání sér řasy zároveň rostou do větší délky," vysvětluje kosmetička Lucie Karlíková.

Až ke kořínkům

Kvalitní séra obsahují i pečující a zvlhčující složky, jako jsou vitamíny, peptidy a další důležité "živiny" pro řasy. "Rozhodně vybírejte takové kosmetické přípravky, které aktivují růst řas na přírodní bázi (některá prodávaná séra totiž mohou obsahovat syntetický prostaglandin, který může mít různé nežádoucí účinky)," doporučuje kosmetička.

Mezi další látky, na které je vhodné se při výběru séra zaměřit, patří například biotin - látka, jež je nazývána vitamínem krásy a je důležitá pro zdravý růst vlasů, řas apod. Další složkou, kterou je vhodné sledovat, zda ji sérum obsahuje, je D-panthenol. Ten je důležitou součástí samotného vlasu a zároveň významným prvkem pečujícím o jeho výživu a zdraví. "Působí vlastně jako takový ochranný štít, který vyhlazuje jemnou vlasovou kutikulu a dodává řasám krásný lesk. Stejně důležitá je i obsažená kyselina hyaluronová. Ta se vstřebává pokožkou a intenzivně zvlhčuje tkáň a vlasové kořínky, čímž zabraňuje jejich vysychání," říká kosmetička.

Jak booster pro růst řas aplikovat?

Nanášejte ho každý večer na pečlivě odlíčené řasy až k hranici řas a očního víčka, aby mohl působit co nejblíže kořínkům, v podstatě stejně jako používáte oční linky, stačí jen jeden tah štětečkem. A je nutno vytrvat - účinnost boosterů je založena na pravidelném používání po dobu několika týdnů, jinak přestanou být účinné. Jakmile přestanete boostery používat, efekt se zastaví a vaše řasy se zhruba za šest týdnů vrátí zase do původního stavu.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama