reklama
 

Nebojte se experimentovat s vlasy. Změňte barvu do 10 minut

Myslíte si, že je to reklamní trik? Není. Právě dnes vstupuje na český trh švédská vlasová veganská kosmetika, která s vlasy dokáže zdravé a hravé zázraky. A na jaké novinky v oblasti vlasového stylingu se ještě můžete těšit?

Foto: Thinkstock

V současné době se odborníci z oblasti vlasové technologie dostali hodně daleko a umí téměř vše, co si klientela přeje a žádá. Vlasy se dnes odbarvují i barví bez jejich radikálního poškození. Kromě toho vzniká řada stylingových přípravků, které nám dovolují s vlasy experimentovat a měnit jejich vzhled podle naší momentální nálady. Co víc si přát?

Nabarvit na šedo

Všechno je možné. Představte si, že se každé ráno probouzíte jako bruneta a zatoužila jste po výrazné změně: stát se platinovou blondýnou, šmrncovní “šedivkou” nebo cool slečnou s růžovými vlasy. Od toho je tady nově značka Maria Nila Colour Refresh, která přišla s revolučními maskami na vlasy, které po tří- až desetiminutovém působení téměř změní vaši identitu. A takhle si můžete hrát donekonečna.

Vyživující vlasová péče Maria Nila nabízí několik barevných, ale i jednu bezbarvou masku White Mix. Veškeré produkty této řady obsahují barevný ochranný komplex, tedy směs přísad, které společně poskytují maximální ochranu pro barvu a lesk vlasů. Mléčný protein napravuje kutikulu a slunečnicový extrakt bohatý na antioxidanty poskytuje UV ochrannou vrstvu bránící škodlivému vlivu slunečních paprsků na vlas. Pro-vitamin B5 udržuje vlas hydratovaný. Společně se zjemňujícím arganovým olejem působí jako účinná výživa a ochrana vlasové barvy. Takže lahoda.

Zakrýt šediny

A pak je tady druhý scénář. Máte šedivé odrosty a nestíháte návštěvu kadeřníka. Před vámi je důležité schůzka, nebo dokonce rande. Odrosty jsou v takovém případě nepřípustné. A je tady skvělá SOS novinka. L´ORÉAL PROFESSIONNEL teď přichází s novými spreji Hair touch up, které zakryjí odrosty a nežádoucí bílé vlasy v oblasti pěšinky a kontur obličeje do 1,5 cm.

Spreje obsahují intenzivní profesionální pigmenty pro maximální, ale přirozený výsledek. Speciální aplikátor vám zaručí velmi přesnou a jednoduchou aplikaci. Přípravek vlasy nezatěžuje, dodává vlasům jemnou texturu a je možné jej aplikovat i po závěrečném stylingu. A pozor, použití je jednorázové, nenahrazuje barvení vlasů a vymývá se šampónováním.

O barvení vlasů jsme si povídali s kadeřníkem Zbyškem Nečekalem ze salónu Her Hair v Kroměříži.

Jak moc je barvení vlasů škodlivé?

V dnešní době je kvalita vlasové chemie na velmi vysoké úrovni. Dnes si můžeme dovolit zásahy, které dřív nebyly možné. Pokud vlasy svěříme do péče profesionálů, nemusíme se obávat o kvalitu vlasů. Domácí zásahy nejsou úplně vhodné, protože barvy dostupné v drogeriích jsou vyráběny univerzálně a kadeřník vždy přizpůsobí barvení klientce. Dnes můžeme i zásadním způsobem obarvovat vlasy například díky Olaplexu, který nám vlasy chrání a obnovuje jejich strukturu při zásahu.

Jaké jsou postupy v barvení a odbarvování? Co všechny ty melíry, balayage, ombré, sombré, babyhighlits... a tak dále? Jaká je nabídka v barvení pro brunety? 

Postupy jsou stejné, jen se zdokonalují. Dnes je v módě spíše přirozenost, například jemné barevné přechody balayage. Pro brunety? Trendy je dnes balayage, kdy hnědovláska zůstane hnědovláskou, ale v délkách jejích vlasů lze udělat díky tónování efekt vyšisování.

Jaké jsou rozdíly mezi permanentními barvami, přelivy, melíry a tónovači?

Permanentní barvy prostupují do vlasů a dokážou zásadně změnit barvu vlasů i na světlejší. Také dokážou krýt šediny. Přeliv je spíše povrchová záležitost, při odbarvování dokážeme rozpouštět permanent ve vlasech, a zásadním způsobem tak zesvětlíme vlasy. Při tónování, které může probíhat buď barvením přímým pigmentem, nebo barevnými maskami.

Jaké jsou nejaktuálnější trendy v barevných odstínech na vlasech?

Momentálně je trend balayage, ale i barvy pastelové, například růžová, světle tyrkysová, lila nebo šedá.

Existují opravdu úplně přírodní barvy? Co to v praxi znamená? Jde mít opravdu barvící přípravek bez chemie tak, aby ho vlas přijal a nějakou dobu vydržel?

Přírodní barvy existují, například henna, kterou bych ovšem nedoporučil, protože z dlouhodobého hlediska není na kvalitu vlasů ideální – vlasy totiž na povrchu vlasu neprostupně obalí. Ale například pomocí masek Maria Nila lze tónovat vlasy do různých odstínů a zároveň je regenerovat. Trvanlivost odstínů je omezená, nedrží jako permanentní barvy. Pokud chce někdo být na blond, bez chemie se neobejde nikdy.

Zmínil jste značku Maria Nila. V čem je jedinečná?

Maria Nila je jedinečná v tom, že vlasy tónuje a regeneruje v jednom kroku. Je také 100% veganská a netestována na zvířatech.

Na co bychom si měly dávat pozor při barvení doma?

Chemickými permanentními barvami se doma určitě nebarvěte. Od toho tu jsou masky a tónovače, které jsou určeny na lehkou barevnou změnu nebo udržení pigmentu ve vlasech. Na hnědé vlasy bych doporučil tónovací péči Tigi Catwalk fashionista brunette.

Jak pečovat o barvené vlasy?

Pro udržení barevného pigmentu lze použít masky, které dokážou udržet vaši barvu a dodají vlasům i lesk. Doporučuji i produkty na vlasy, které pomáhají uzamknout barvu ve vlasech, například Alterna Caviar, jejich přípravky obsahují technologii “colorhold”, která pomáhá udržet barevný odstín na vlasech. Všeobecně péče o vlasy je specifické téma, opravdu záleží na kvalitě vlasů a od toho se odvíjí následná péče.

(pozn. red.: značka Maria Nila je k dostání v České republice od 25. srpna 2016. Jde tedy o horkou novinku na trhu. Produkty této značky se dají koupit ve vybraných salónech. Cena je k doptání v jednotlivých kadeřnictvích. )

Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama