reklama

Proč si hollywoodské krásky polévají vlasy kávou a zuby čistí jahodami?

Už jako dospívající holku mě zajímalo, jak to ty hvězdy stříbrného plátna dělají, že jsou tak krásné. A nebudu nic zastírat, ráda si o tom přečtu i dnes. Trocha inspirace přece nikdy není na škodu.

Foto: Profimedia.cz

Samozřejmě šminky, renomovaný fotograf a ještě renomovanější retušér udělají zázraky. Ale jsou ženy-herečky, ke kterým byla štědrá už na začátku sama příroda a díky moderním vymoženostem dovedla jejich zjev k nebeské kráse.

Co dělají hollywoodské krásky pro to, aby měly pleť jako dětskou prdelku a ty nejhezčí vlasy? Věnovat se budu diskriminačně spíše těm herečkám, které tak nějak přirozeně kopírují tok života i s prvními vráskami a přirozeným úbytkem kolagenu, než těm, které srostly s křeslem plastického chirurga a dermatologa.

Na pleť ledovou vodu a pryč od slunce

Všechny hollywoodské celebrity se shodnou v tom, že grilování na slunci pokožce nijak nesvědčí. Ba právě naopak. Stárne a vysušuje se jako treska. Herečky nosí klobouky, sluneční brýle, krémy s dostatečným faktorem a samotnému opalování už dávno řekly adieu. Taková Kate Winslet si ráno polévá obličej ledovou vodou, Jennifer Garner úzkostlivě dbá na odlíčení pleti. Dokonce volí metodu dvojitého odličování, při níž se používají dva druhy odličovacích přípravků (jeden na olejovém základu, druhý gel nebo micelární voda).

Julia Roberts zase nedá dopustit na olivový olej, který smíchá se smetanou a dělá si z něj pleťové masky. A když se řekne Julia Roberts, první, co každého napadne, je její dokonale hřejivý úsměv. Na zubech si Julia zakládá. Má na ně speciální trik – udržuje své zuby lesklé díky jahodám. Rozmixovanou směs aplikuje na zubní kartáček a zuby čistí pár minut, až poté prý používá zubní pastu. Kromě toho každý půlrok navštěvuje svého dentistu. Herečka se také "obula" do výživy. Její strava neobsahuje žádné škroby. Naopak obsahuje velké množství ryb, které poskytují tělu vitamíny a minerály, zlepšují krevní oběh a dávají pružnost pokožce.

Dobrý střih, kvalitní přípravky

První exmanželka Brada Pitta Jennifer Aniston je proslulá svými vlasy. Když hrála v Přátelích postavu Rachel, všechny ženy světa chtěly být jako ona. Co stojí za její dokonale vypadající hřívou? Podle jejího osobního kadeřníka Chrise McMillana jde o pravidelné zastřihávání, šetrnou každodenní péči a jemné barvení. Jennifer se vyhýbá žehličkám i kulmám na vlasy, po kterých jsou prameny podle ní nepřirozené. Nechává je raději uschnout na velkých natáčkách. V barvení vlasů je herečka milovnicí babyhighlitů a zarytou odpůrkyní příčesků.

V přirozenost věří také španělská herečka Penelope Cruz, která je věrna celý život jednomu účesu: své dlouhé, husté, rovné kaštanové prameny nechává kaskádovitě sestříhané po stranách a nosí je převážně rozpuštěné. I ona věří na kvalitní stravu a péči pomocí přírodních přípravků. Nedá dopustit na arganový olej. Jennifer Love Hewitt se také pyšní krásnými vlasy. A jak ta s nimi pracuje, že je pak výsledek tak skvostný? Zajímavě. Polévá je osmi hrnky studené kávy, samozřejmě bez cukru a mléka. Vlasy už potom neoplachuje a pyšní se královsky hustými kadeřemi s výsostným leskem.

Stach: Nenechám si vzít radost ze života. Dnes jsem klidnější, věda nám dala řešení | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama