reklama

Přestaňte se barvit: Šedé vlasy se stávají hitem

Vlasové trendy jako ombré, balayage a další odbarvovací techniky teď střídá něco jiného a (v určitém věku) přirozenějšího - šedé vlasy.

Foto: Pinterest.com

Šedivé a stříbrné vlasy se staly hitem, který módní fanoušci masivně přinášejí do ulic. Ale pozor, nejde o přirozené šedivění, ale o odbarvování a následné tónování. 

Nic zdravého pod sluncem a stejně jako to bylo v případě ombré nebo před tím klasického melíru, za pár měsíců budu odbarveným holkám stříhat zničené vlasy nakrátko.

Ale proč se s tímhle uměle vytvořeným trendem nesvézt a nenechat vlasy přirozeně šedivět, když už pár stříbrných nitek na hlavě objevíte?

Francouzky se nebarví

Chci vypadat v padesáti na dvacet? Když můj věk neprozradí vlasy, možná ho na mě vykecají ruce nebo krk. Je tu pro mě další výzva, ke které potřebuju jasný záměr. Cokoliv, co mi pomůže vytrvat. Po odhození antiperspirantů a nastolení nopoo (tedy mytí vlasů jen vodou nebo organickými mýdly, které používám pro svoje klienty) se po třiceti letech zkouším vrátit ke svému přirozenému barevnému odstínu.

Barvila jsem se od svých 18 let. Teď je mi 47 a svoji pravou "tvář" vlastně neznám. Zkouším akceptovat první šediny. Pořád se pozoruju. V autě srabisticky vozím krabičku henny, kdyby na mě přišel absťák a já to už nemohla vydržet. Ale zatím to jde!

Moje múza Linda Rodin

Stylistka z New Yorku přirozeně zešedivěla ve 40 letech. Teď je jí 67, nicméně stříbrné vlasy jsou na ní odjakživa cool a umí je nosit. Jde proti proudu. Výrazné brýle, výrazná rtěnka, štíhlá postava a dlouhé vlasy ji řadí mezi jednu z nejzajímavějších a nejvyhledávanějších osobností, které módní svět má. Chci být jako ona, chci být jako Linda!

Co vám rozhodnutí přirozeně šedivět přinese, a co vás může štvát?

Plusy: 

  • Ušetříte. Čas i peníze. 
  • Zdravý přístup, dlouhý život. A to je momentálně pro nás pro všechny velké téma. Žádné těžké kovy, žádná barviva. Jste šetrní k sobě, ale i k Zemi. Tím si zvyšujete svoji osobní vibraci. 
  • Akceptování a přijmutí sebe sama. 

Mínusy:

  • Cool šedivá je něco jiného než opravdu šedivá. Šedé vlasy si rozhodně lépe rozumí s pletí dvacítky než čtyřicátnice. K šedivosti se musíte dopracovat. Hlavně psychicky. 
  • Velké pozor: Šedivějící vlasy a nevkusný nudný šatník spolu nekamarádí. Stejně tak prošedivělé vlasy a jejich špatný střih. Pokud se přestanete barvit, vylepšete svůj styl. Módní editoři často píší o nadčasových a omlazujících kouscích. Co třeba kožená bunda, skinny jeans, pruhované tričko?

Pár rad na závěr

  • Míru a rychlost šedivění prý do jisté míry ovlivňuje i praktikování jógy, hlavně stoj na hlavě.
  • Pokud se pro šediny rozhodnete včas, nebudete vystaveny nesnesitelnému odrůstání barvy v kontrasu s centimetrovým (a víc) šedivým odrostem.
  • Radikálně vlasy zkraťte. Odrůstání trvá dlouho, nechte si střihnout krátké šik pixie a z kolotoče barvení jste velmi rychle venku. 
  • Přidejte rtěnku, nebo jakýkoliv výrazný detail, který barvu vynahradí. Třeba výrazné sluneční či dioptrické brýle.

Svůj experiment neberu ani jako výhru, ani jako prohru. Zkouším jen ubrat tam, kde to jde. Pokud máte chuť, přečtěte si jeden z názorů na prošedivělé vlasy třeba v britském on-line deníku The Guardian.

 
Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama