reklama

Peelingem k omlazení pleti aneb opilujte svoje tělo

Možná jste peeling do téhle chvíle trochu podceňovala a to je velká chyba. Může totiž vaši pokožku ozdravit, omladit a rozzářit.

Foto: Thinkstock

Peeling na obličej i tělo odstraní z pokožky odumřelé buňky, a díky tomu je pak schopná lépe a účinněji vstřebávat krémy, oleje, séra nebo tělová másla, která na ni aplikujete. Peeling umí pomoci unavené, nestejnoměrně zabarvené pokožce. Pomůže ji také zbavit se akné či rozšířených pórů.

I když pro někoho má skoro zázračné účinky, není dobré ho praktikovat moc často, tedy především v oblasti obličeje a dekoltu, protože po peelingu je třeba, aby se kůže nějakou dobu zregenerovala, než ho použijete znovu. Pokud tedy máte normální pleť, stačí ho užít jednou týdně nebo i za dva týdny. Citlivá pokožka snese peeling maximálně jednou za tři týdny.

JAK SI DOMA PŘIPRAVIT PEELING PROTI CELULITIDĚ?

JAK SI DOMA PŘIPRAVIT PEELING PROTI CELULITIDĚ?

  • 1 hrnek nahrubo namletých kávových zrnek
  • 3 větší lžíce třtinového cukru
  • 5 lžic kokosového nebo kvalitního olivového oleje.

Nejprve promíchejte kávu a cukr (ten můžete nahradit už zmíněnou hrubozrnou mořskou solí), olej trochu zahřejte (kokosový musí být “tekoucí”) a přilijte do směsi, vše promíchejte a peeling je hotov.

Peeling není vhodný pro aknózní pleť

Při aplikaci obličejového peelingu myslete na to, aby byla pleť dobře vyčištěná a mírně navlhčená. Peeling pak roztírejte krouživými pohyby konečky prstů směrem od nosu ven, nezapomeňte ani na krk a dekolt. Dávejte pozor, abyste při roztírání moc netlačily, mohly byste pokožku poškrábat nebo jinak poškodit. Máte-li sklon k vyrážkám a akné, peelingu se raději vyhněte, mohl by pleti spíše uškodit. “Pro mastnou pleť je pravidelný peeling naprostou nutností,” říká kosmetička Marta Stará. “Naopak je dobré dát si pozor u problematické pleti se sklonem k akné a ne vždy je dobré aplikovat peeling na pokožku s rozšířenými žilkami. V těchto případech doporučuji se individuálně poradit se zkušeným odborníkem.”

U péče o tělo 'přitvrďte'

U tělových peelingů si můžete dovolit přitlačit – kůže na těle snese přece jen o dost víc než jemná pokožka obličeje. Tělový peeling účinně odstraní suchou kůži a zjemní ji. Také urychlí regeneraci a pleť omlazuje a zpevňuje, proto je mimo jiné i součástí boje proti celulitidě. Základů tělového peelingu je hned několik, mezi nejběžnější patří hrubozrnná mořská sůl a třtinový cukr, obě tyhle složky obsahují dostatečné množství minerálů, které kůži vyživí. Je dobré vědět, že solný peeling se moc nehodí pro citlivou a přesušenou pokožku. Pokud máte právě tenhle typ kůže, raději sáhněte po cukrovém základu, nebo po ještě jemnější variantě - se základem nahrubo namleté kávy, nebo třeba drcené meruňkové pecičky.

Na celulitidu jedině s kávou

A jak a kdy tělový peeling nanášet? Nejprve ve sprše prohřejte a 'napařte' pokožku, pak pomalu nanášejte peeling – stejně jako u obličejové části – by to mělo být krouživými pohyby ve směru hodinových ručiček, čím déle masírujete tím lépe pro vaše tělo. Na rozdíl od obličejového peelingu můžete ten tělový použít jednou nebo dokonce dvakrát týdně. A co by měl ideální tělový peeling obsahovat? Pokud chcete dobře zabojovat s celulitidou, vyzkoušejte ten s obsahem kávy, skořice nebo čili papriček. Nabuzující produkt by měl obsahovat citrusy, které vám dodají energii. Pokud ho ale aplikujte spíše večer před spaním, pořiďte si naopak antistresovou variantu. Výborná je v tomto případě levandule nebo růže.

reklama
reklama
reklama