reklama

Pečujete správně o své obočí? Zanedbání vede k lupům i k nepříjemnému svědění

Obočí patří ke klíčovým prvkům lidské tváře a každá dekáda má jinou představu o tom, jak by mělo ideálně vypadat. Dobrou péči ovšem můžete předejít i zdravotním problémům.

Foto: Shutterstock

Obočí je podstatnou součástí obličeje a jeho sebemenší úprava může změnit celý výraz. Přesto mu jen málo lidí věnuje zvýšenou pozornost, mimo tvarování a vytrhávání. Krásné obočí ovšem vyžaduje i péči, stejně jako zbytek tváře, jinak může dojít ke svědění nebo dokonce i lupům.

1) Čištění

I když si pleť čistíte na denní bázi, je možné, že obočí zanedbáváte. Přitom je důležité obočí, stejně jako vlasy, pravidelně odmašťovat, aby se pod chloupky neusazovaly oleje, nečistoty a odumřelé kožní buňky. Navíc teprve po vyčištění můžou ke kořínkům proniknout výživné a účinné látky z další kosmetiky, které podporují jejich růst.

2) Exfoliace

Mnoho lidí má dojem, že obočí neroste, ve skutečnosti mu ale chybí náležité prokrvení. Stejně jako zbytek pokožky, i ta pod obočím potřebuje pravidelný peeling, aby se zbavila odumřelých buněk. U čištění pleti si proto prsty pokaždé promasírujte i obočí, případně investujte do chemického peelingu, který šetrně, ale účinně odumřelou kůži odstraní.

3) Výživa

Krásné obočí nevyžaduje velikou investici, pečovat o něj můžete i přírodními oleji, které možná už teď máte ve své koupelně. Účinný je ricínový, jojobový i mandlový olej. U nanášení jej ale chvilku v dlani zahřejte - teplý olej totiž otevře vlasový folikul a lépe se do něj vstřebá, díky tomu jej vyživí, zanechá chloupky lesklé a hydratované.

4) Hydratace

Suchá kůže pod obočím vytváří stejně jako ve vlasech lupy, které nejenže jsou esteticky nepřitažlivé, ale také svědivé. Řešením rozhodně není šampon proti lupům, nýbrž pravidelná hydratace pomocí výše zmíněných kroků a hydratačních krémů, které jsou pravděpodobně pevnou součástí vaší kosmetické rutiny. Nezapomeňte je proto také nanést na obočí a zabránit tak olupování suché kůže.

5) Tvarování

Hezky tvarované a udržované obočí je normou nejen u žen, ale postupně už i u mužů. Svěřit se můžete kosmetičce, ale poradit si s nimi zvládnete i doma. Chloupky vytrhávejte ideálně po horké vaně nebo sprše, kdy jsou póry otevřené a méně citlivé na bolest. Pinzetou uchopte chloupek vždy co nejblíže ke kořínku, tak je totiž uchopíte nejlíp a snížíte šanci, že by se mohl zlomit.

6) Dokreslování

U vytrhávání postupujte opatrně a chloupek za chloupkem, ve spěchu byste totiž mohla vytrhnout víc, než by bylo ke prospěchu. Pokud vás trápí příliš světlé, nepravidelné nebo tenké obočí, výrobci kosmetiky nabízejí přehršel líčidel, kterými jej lze dokreslit. Před aplikací make-upu se vyplatí zbavit jej mastnoty a nečistot, aby lépe a déle vydržel.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama