reklama

Krása na doma. Jak si poradit bez kosmetických salonů?

Internetem kolují vtipné obrázky o domácím stříhání a barvení, odrostlých gelových nehtech i srostlém obočí. Co dělat, když zatím nevíme, kdy se dostaneme na naše oblíbené (a životně důležité) beauty procedury?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Podle analýzy webu Poshly budeme v oblasti kosmetických služeb čím dál více spoléhat na vlastní ruce. Souvisí to nejen se současnou situací, kdy jsou kosmetické salony a kadeřnictví uzavřeny, ale také s výhledem do budoucna.

Krize pravděpodobně způsobí výrazné přeskupení v beauty segmentu. Už nyní posilují masmarketové čili levnější značky, které se specializují na péči o pleť (o make-up kvůli nošení roušek takový zájem teď není). Z analýzy projektu Poshly, který mapuje chování spotřebitelů na kosmetickém trhu, vyplývá i další důležité zjištění: do popředí se dostane domácí péče. Méně zákazníků bude chodit do salonů na pravidelné foukání vlasů, ubude těch, kteří nepřežijí ani tři týdny bez gelové manikúry, a služby vizážistů se částečně nahradí tak, že se perfektně naučíme líčit sami podle on-line tutoriálů.

Zatím je to ale hudba budoucnosti a před námi stojí řešení aktuálních problémů. Jak si tedy poradit s přerostlým účesem, neupravenými nehty, unavenou pletí nebo celkově pocitem, že potřebujeme okamžitě vizážistu, v karanténě?

Prohlédněte si naši galerii pro řadu užitečných tipů.

reklama
reklama