reklama

Jak zpomalit stárnutí pokožky: Nechte si umíchat hormonální krém

Pokles produkce hormonů a hormonální nerovnováha, která se dostavuje především v období menopauzy, může za mnoho problémů. Jak se o pleť starat?

Foto: iStock

S věkem v našem těle klesá produkce hormonů, které mají na starosti chod celého našeho organismu. Naše pleť se s přibývajícím věkem stává méně pružná, máme nižší schopnost regenerace a známky stárnutí začínají být na pokožce viditelné.

Hormony jsou jakýmisi biologickými hodinami pleti. V našem těle se vyskytují naprosto přirozeně a mají vliv nejen na naši psychiku, ale také na náš vzhled. Pokles hormonální produkce můžeme ale zaznamenat už okolo 25. roku věku. Po třicítce je pak pleť často dehydrovaná, ztrácí pevnost a tvoří se více mimických vrásek.

Největší změny můžeme pozorovat v období menopauzy, kdy dochází k hormonální nerovnováze, kterou provází celá řada faktorů od únavy přes nesoustředěnost a další nové vrásky až po povadlou pokožku. "Zpomaluje se regenerace kůže, snižuje se pevnost a množství kolagenních a elastických vláken, ubývá kyseliny hyaluronové, zpomaluje se regenerace kožních buněk. Kůže je pak většinou povadlá, méně pružná a dehydratovaná, více se objevují pigmentové skvrny nebo rozšířené žilky," říká korektivní dermatoložka z Medicom Clinic Iva Obstová. Ženy často podstupují hormonální léčbu, která má bohužel i řadu nežádoucích účinků.

Pomůže hormonální krém

Pokud jste o nich ještě neslyšeli, měli byste vědět, že jde o kosmetické přípravky s malými dávkami přírodních bioidentických hormonů. Slibují pomoc se zpomalením stárnutí těla a pleti. "Obsažené hormony mají naprosto identickou strukturu, jako ty tělu vlastní, takže vedlejších účinků je minimum. Je šetrnější než hormonální léčba podávaná plošně, která sice u někoho funguje na 100 %, ale u jiného vůbec," poukazuje na pozitiva hormonálního krému primářka antiagingové kliniky A2C, Monika Golková. 

Podávání těchto hormonů v podobě krému je pro tělo nejšetrnější a nejúčinnější forma. Vyrovnávají hladinu hormonů v těle a pomáhají tak se známkami stárnutí, ať už se jedná o pleť, či o vitalitu. Účinné látky se z krému uvolňují postupně, na rozdíl od injekcí, které způsobí obrovskou nástupní hladinu, která postupně klesá až pod normál. Zároveň díky nanášení na pokožku předejdete poškození trávicího traktu a není se třeba obávat poškození jater ani horšího vstřebávání v závislosti na jídle.

Krém je neparfemovaný a je díky tomu vhodný i pro citlivou pokožku. Už po pár týdnech používání můžeme sledovat změny k lepšímu. Výsledkem může být pevnější pokožka, lepší paměť a dokonce i větší chuť do života.

Nezahrávejte si!

Hormonální krémy v obyčejné drogérii nenajdete a má to svůj důvod. S hormony si není radno zahrávat, a tak pokud se rozhodnete vyzkoušet hormonální krém, svěřte se do péče odborníka, který vám je připraví individuálně na základě nedostatků a míry poškození pleti. Co vyhovuje jednomu, nemusí být dobré pro jiného.

Kvalitní anti-age kosmetika

Vyzkoušet můžete i jinou kvalitní anti-age kosmetiku. Zaměřte se na produkty, které obsahují antioxidanty, vitaminy, kyselinu hyaluronovou a další látky, které umí procesy stárnutí v pleti zpomalit. Kosmetika pro menopauzální pleť by měla podpořit stále se zpomalující regeneraci pleti, zpevnit kůži, pomoct vyhladit jemné linky ve tváři, zjemnit hlubší vrásky, ale zároveň pleť hydratovat a regenerovat.

Estetické ošetření

Ještě intenzivnější efekt pak mají estetická ošetření pleti. Vyzkoušet můžete mezoterapii, při které se do podkoží vpravuje kyselina hyaluronová, nebo některé z laserových ošetření pleti. Díky tomu se v podkoží opět aktivuje tvorba kolagenu.

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama