reklama

Péče o vlasy v létě: Chraňte je před UV paprsky

V létě bývají obvykle vlasy vysušené, lámavé, třepí se jim konečky a chybí lesk. Těmto problémům se přitom můžete vyhnout. Důležité je poskytnout vlasům správnou péči a zvolit vhodné produkty. Máme pro vás 3 dobré rady, jak své vlasy zaručeně dostanete do prázdninové krásy a pohody.

Foto: Zuzana Heralová

Většinou se zaměřujeme na péči o pokožku. Používáme krémy s vysokým UV faktorem, v poledne se zdržujeme ve stínu, následně používáme regenerační mléka po opalování. Běžně také nosíme sluneční brýle a pokrývku hlavy, kšiltovku nebo klobouk. Jenže ruku na srdce. Co v létě skutečně děláme pro své vlasy?

Tedy kromě toho, že je neustále namáčíme v chlorované vodě v bazénu nebo ve slané vodě v moři, a k tomu je navíc převážnou část dne i celých prázdnin vystavujeme slunci?

Na svoje vlasy zkrátka velmi často zapomínáme, anebo se nám sice nelíbí, jak v horkých letních dnech vypadají, ale vlastně příliš nevíme, co s nimi. Aby byly i na konci léta krásné a zářily zdravím, zaměřte se na správnou péči.

Volte správnou kosmetiku

Do své letní kosmetické výbavy si nezapomeňte pořídit šampony a kondicionéry bohaté na hydratační a regenerační složky, především na kyselinu hyaluronovou a vitamin E. Kromě toho si pořiďte i sprej na vlasy s ochranným UV filtrem a stejně jako opalovací krém na pokožku noste s sebou k vodě právě i tento přípravek. Díky němu budou vaše vlasy chráněné před sluncem - nebudou tolik vysušené a ještě vás potěší příjemnou a svěží vůní. Alespoň jednou týdně pak vlasům dopřejte hydratační masku nebo si udělejte domácí zábal z kokosového oleje.

Vlasy netrapte ani zbytečným fénováním, žehlením nebo naopak jejich natáčením. Využijte vyšších letních teplot a raději je nechejte uschnout přirozeně. Pokud je přece jen potřebujete vyfénovat, aby měl váš účes lepší tvar, alespoň při foukání zvolte co nejnižší možnou teplotu.

Zaměřte se na vitamíny

Ke krásným a zdravým vlasům si v létě můžete dopomoci i některými vitaminy a minerály. Jaké z nich prospějí vašim vlasům nejvíce a proč? "Vlasy se skládají z množství chemických prvků, proteinů, aminokyselin, lipidů a vody, proto doporučuji v průběhu léta užívat především betakaroten, vitamin B a zinek. Betakaroten je antioxidant, který vlasy i vlasovou pokožku chrání před oxidativním stresem (UV zářením). Vitamin B omezuje vypadávání vlasů, tvorbu lupů a rovněž nabízí vlasům určitou UV ochranu. Zinek vlasy posiluje a zabraňuje jejich vysoušení," vysvětluje korektivní dermatoložka Martina Neradová z Medicom Clinic, sítě klinik plastické chirurgie a estetické dermatologie.

Záchrana poničených vlasů

Kromě regenerační vlasové kosmetiky a užívání vhodných doplňků stravy vlasům prospěje i hloubková hydratace a výživa pomocí tzv. vlasové mezoterapie. Jde o ošetření, které si můžete dopřát nejen během léta, ale také na konci v rámci regenerace. O co jde? "V rámci ošetření se pracuje s účinnou látkou Dermaheal HL bohatou zejména na růstové faktory, kmenové buňky, vitaminy skupiny B, aminokyseliny a zinek. Díky takovému koktejlu živin se vlasy postupně začnou obnovovat - stanou se lesklejší, vitálnější, celkově zdravější, a dokonce zhoustnou," chválí účinky vlasové mezoterapie korektivní dermatoložka Iva Obstová ze stejné kliniky. Podle ní je však vhodné pojmout vlasovou mezoterapii jako ucelenou léčebnou kúru, kterou je vhodné podle charakteru obtíží s vlasy zopakovat nejméně pětkrát

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama