reklama

Péče o tělo v těhotenství: Vyhněte se škodlivým přísadám v kosmetice

Právě v období těhotenství by měla každá žena dbát na co nejlepší péči o své tělo. Pokud jde o kosmetiku, volte přípravky, které jsou prospěšné pro vaše zdraví. Jde přeci nejen o vás, ale také o vaše nenarozené miminko.

Foto: iStock

V těhotenství by měla každá maminka řešit nejen výbavičku pro miminko a správný jídelníček. Součástí zdravého životního stylu je totiž také výběr kosmetických přípravků a péče o tělo.  

Často ale mnoho žen přehlíží lahvičky v koupelně, kterými se starají o sebe. Přitom právě správně zvolená kosmetika dokáže ulevit otékajícím nohám, předcházet vzniku strií, poprat se se suchou kůží, která trápí řadu nadcházejících maminek a pomocí romaterapie můžeme zklidnit I mysl a obavy z porodu v šestinedělí.

I strií se dá zbavit

Největší strašák všech nastávajících matek. Je dobré jim opravdu předcházet už v okamžiku dvou čárek na testu pravidelným a neustálým mazáním a promašťováním pokožky. A zatímco naše babičky se masírovaly domácím sádlem, my máme k dispozici stovky lákavých olejů, přičemž však mnoho z nich je na bázi minerálních olejů (ve složení paraffinum liquidum) vyrábějící se z ropy. Místo vstřebatelnosti a zlepšení elasticity kůže těla, kterou nabízejí přírodní rostlinné oleje, zůstávají minerální oleje na povrchu kůže. Nevstřebávají se a tudíž pleť dusí a dlouhodobě přesušují, což je přesně opačný efekt, který od tělových olejů a krémů očekáváme.

Vybrat přitom směsi rostlinných a éterických olejů přitom dnes není nic těžkého. Zatímco rostlinný olej slouží jako nosič, éterické oleje pomáhají tělo například zbavovat přebytečné vody, rozproudit lymfu jak po těle, tak v obličeji, ulevit nateklým nohám a případně i zahojit drobné odřeniny a ranky. Při pravidelném používání si oleje dokážou poradit i se zbytnělými jizvami nebo menšími pigmentovými skvrnami. Za nás doporučujeme šípkový olej, který dokáže až zázračně pracovat jak s jizvami, tak s již vzniklými nerovnostmi kůže.

Co s mastnými vlasy a suchou pokožkou?

Při hormonálních změnách, které se často mohou projevit nejen rychlejším maštěním vlasů, tak i nadměrnou suchostí pokožky celého těla, se doporučuje vyměnit kosmetickou péči kompletně. Místo pěnivých sprchových gelů používat hydrofilní koupelové či sprchové oleje. Zařadit do svého života aromaterapii, kdy můžete pomocí éterických olejů ovlivňovat jak psychiku, tak působit například také na kvalitní odpočinek. S nespavostí pomáhá meduňka či litsea cubeba, ráno nás dokáže nabudit rozmarýn.

Když už je miminko na světě

Správně zvolená aromaterapie dokáže ovlivnit naše psychické rozpoložení. Při kojení a do dekoltu, kam miminko přikládáme, zkuste vmasírovat buď tělový fenyklový olej, meduňkový nebo jednodruhový parfém mandarinka. Zatímco mnoho syntetických vůní může být pro novorozeně silně dráždivých, čistě přírodní vůně dokážou nespavce ukolébat, uklidnit a navodit atmosféru klidu a bezpečí s maminkou.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama