reklama

Slunce škodí i po opalování. Jak o sebe pečovat?

Péče o pokožku těla, obličeje i vlasů během slunění je zřetelná. Mnoho lidí však zapomíná na péči po opalování, která je stejně tak důležitá.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Výhřev na sluníčku jsme absolvovali podle všech platných doporučení: s dostatečnou ochranou proti slunci - nejen díky kosmetickým přípravkům k tomu určeným, ale také díky slunečním brýlím a pokrývce hlavy.

A samozřejmě v době mezi dvanáctou a třetí hodinou odpolední jsme si dali siestu mimo dosah sluneční záře, takže bychom neměli řešit případné bolestivé následky slunění. Jenže péče o naše tělo zdaleka nekončí v této chvíli. Ještě je třeba pomoci kůži aklimatizovat se na změnu jejího stavu další péčí. A to jak v případě obličeje a těla, tak i vlasů.

1) Po opalování se osprchujte

Opalovací přípravky vytvoří na kůži ochranný filtr před sluncem, jenže pobyt v bazénu i slaném moři ji vysuší, proto je třeba v okamžiku, kdy už se opalovat nechystáte, smýt všechny krémy, oleje a jiné sluneční ochranné produkty. Protože je kůže hodně namáhaná, zvolte raději čistě přírodní sprchové gely, nebo ještě lépe - obyčejná mýdla.

2) Používejte sluneční péči po opalování

Krémy po opalování mají na pokožku zklidňující a zjemňující účinky. Snižují pocit napětí, působí proti zarudnutí a hloubkově hydratují. Dokážou okamžitě ulevit pokožce poškozené sluncem. Zároveň přípravky k tomu určené dodají pleti výživu a ještě podpoří její zhnědnutí. 

3) Nezapomínejte na vlasy

Když jsme u moře, milujeme tu svobodu mít moře před očima, vítr v zádech a slunce nad hlavou, jenže právě tato kombinace nadělá pěknou neplechu právě s našimi vlasy. Proto i ony potřebují dostatek prostoru na to, abychom je jen tak nenechali vysušit od celodenního namáčení ve vodě. I v jejich případě jde o hydrataci a regeneraci často přesušených délek a zároveň je třeba myslet na zklidnění vlasové pokožky.

reklama
reklama