reklama

Ekzémy, lišeje i odřeniny. Pleť pod rouškou trpí, pomůže správné čištění i hydratace

Nošení roušky není nic, co by zrovna prospívalo naší pleti. Naopak, abychom se nedočkali nepříjemných problémů, je potřeba poskytnout jí trochu speciální péči.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Mít zakrytou polovinu obličeje rouškou není nic příjemného. Když jdete jen na krátký nákup, dá se to vydržet. Horší je to, když tak musíte strávit několik hodin, nebo dokonce celý den.

I když jsou roušky a respirátory vyrobeny z prodyšných materiálů, stejně nezabráníte tomu, že se zakrytá pleť vlivem teplého a vlhkého vydechovaného vzduchu lehce zapaří. Prostor pod rouškou je pak doslova rájem pro různé mikroorganismy, které mohou způsobit podráždění, vznik začervenání, lišejů, nebo dokonce ekzémů. Týká se to nejen pokožky obličeje, trpí také vaše rty. Navíc dochází k mechanickému tření ochranných pomůcek s pletí, které může vést k otlakům, nebo dokonce až k odřeninám. 

Negativně se na naší kráse podepisuje také velká míra stresu, které jsme teď všichni vystaveni, k tomu připočítejte i nedostatek čerstvého vzduchu. To jsou další faktory, které vedou k tomu, že pleť je po celodenním nošení roušky dehydrovaná, unavená a povadlá.

Nejvíce trpí lidé, kteří mají problémy s pletí i za běžných okolností. Jde zejména o pacienty s atopickým ekzémem, dermatitidou, přecitlivělou pletí nebo všichni, kdo trpí akné. Právě správnou a zvýšenou péčí je možné všechny potíže minimalizovat.

Jak se o pleť, kterou zakrýváte rouškou, v těchto dnech starat? Projděte si naši grafiku. 

reklama
reklama