reklama
 

Červená rtěnka sluší každé: Najděte ten správný odstín

Na červenou rtěnku si musíte troufnout. A taky připravit obličej, aby výsledek byl dokonalý. Pak už jen “šarmíte”.

Foto: Žena.cz

Nosila ji Marylin Monroe, Brigitte Bardot, Sophie Loren a nosí ji i devadesátiletá britská královna Alžběta. Tak proč byste ji nezkusila i vy? Pryč s šedou myší!

Odstínů červené je nepřeberně. O tom, který odstín červené bude vypadat nejlépe na nás, si povíme za chvíli. Teď bych chtěla zopakovat pár zákonitostí, které si červená pusa žádá, a přes které nejede vlak.

1) Dokonalá pleť
Čili dostatečná hydratace, krytí ( jak korektorrem, tak make-upem).

2) Upravené obočí 
Netrhat nahoře, věnovat se pouze chloupkům dole, které rostou mimo hlavní proud. Obočí zvýraznit gelem, tužkou, stínem nebo nechat nabarvit u kosmetičky.

3)Jemné líčení očí 
Stačí hnědý nebo zlatavý stín přes horní víčko, a černá řasenka na horní řasy.

4) Zdravíčko
K tomu není co dodat. 

5) Absence koutků, ekzémů a oparů
Pokud máte jakýkoliv kožní problém v oblasti rtů, zapomeňte na rtěnku a používejte jen hojivý balzám.

Jak si připravit rty?

1) Peeling rtů 
Kombinace olivového oleje a cukru krystal splní svůj účel. Smíchejte, promasírujte rty, opláchněte.

2) Hydratace 
Dejte si na rty balzám, vazelínu, bambucké máslo, cokoliv, co používáte během dne a co vaše rty dostatečně vyživí.

3) Konturovací tužka 
Dnes už není nutností, a posledním chic trendem bylo naopak konturku nepoužívat, nicméně pokud jste vyznavačkou přesně orámovaných rtů, nic konturovací tužkou nezkazíte.

Co na červené rty říká vizážistka?

"Hlavní rozdělení červených rtěnek je na ty s modrým podtónem a s oranžovým podtónem. Modrý podtón sluší světlým typům. Na světlé pleti taky vypadají krásně odstíny malinové a třešnové. Teplé odstíny červené vypadají dobře na tmavší nebo opálené pleti. Mezi základní pravidlo červených rtěnek platí, že ty s modrým podtónem opticky vybělují zuby, ty do oranžova naopak. Já osobně si myslím, že žijeme jen jednou a neměly bychom se ve výběru odstínů rtěnek příliš omezovat.

Když má žena dostatečné sebevědomí, bude vypadat luxusně ve všech barvách světa. A jaký je trik na to, abyste poznala, že vám to v té či oné rtěnce bude slušet? Vyšroubujte celou barevnou část rtěnky ven a dejte si ji před rty. Hned uvidíte, co vám daný odstín rtěnky udělá s obličejem. A na které značky já osobně nedám dopustit? Skvělá je od MAC Ruby Woo, která má modrý podtón, rtěnka Vice odstín EZ od Urban Decay zase naopak zastupuje tu řadu sytě oranžových. Obecně nedám dpustit na rtěnky NARS, vydrží všechno, mají krásné odstíny a nevysušují rty," doporučuje make-up artistka Iva Davies.

Dcera Madonny se při natáčení reklamy svlékla donaha. Klip propaguje rozmanitost | Video: Desigual
reklama
reklama
reklama