reklama
 

Omlazení intimních partií: Kdo ho potřebuje?

Také vás zajímá, co si vlastně pod omlazením intimních partií představit, pro koho je vhodné, jaké jsou výsledky, a s jakým problémem se vlastně na takové ošetření chodí? Odpovíme.

Foto: iStock

V první řadě je důležité říct, že takové ošetření se provádí laserem. Ženy, které ho podstoupily, potvrzují, že jim z nejrůznějších důvodů zvedlo sebevědomí. 

"Toto unikátní laserové ošetření přináší bezpočet estetických i zdravotních benefitů. Dovede klientkám zvýšit sebevědomí zastavením lehké až střední inkontinence či vyřešit časté urogenitální infekce. Díky přirozené obnově elasticity vaginy dovede ošetření s názvem FemLase také výrazně navýšit kvalitu sexuálního života u obou partnerů," vyjmenovává hlavní výhody uroložka  Vlasta Vyhnánková z Medicom Clinic.

Laserové ošetření intimních partií je tedy určené ženám, které touží v první řadě po omlazení své nejintimnější oblasti, anebo těm, které hledají především způsob, jak se zbavit řady potíží ve vaginálním prostředí - vaginální suchosti, opakovaných zánětů pochvy a močového měchýře, pocitů svědění a pálení, nebo takzvané stresové inkontinence - nekontrolovatelného úniku moči (například při smíchu, zakašlání, kýchnutí nebo sportu), který nejčastěji omezuje a trápí maminky po porodu přirozenou cestou nebo ženy po menopauze.

Zákrok je vyhledávaný i z důvodu poklesu dělohy po porodu. Dovede totiž ve vaginálním prostředí efektivně obnovit tvorbu kolagenu, kyseliny hyaluronové a zpevnit elastinová vlákna, díky čemuž se vagina opět dovede přirozeně stáhnout. Její zúžení a zdravě zvýšená lubrikace pak s sebou přinese další výhodu - zkvalitnění sexuálního života. 

Jak to probíhá

Ošetření se provádí ambulantně a bez jakékoli anestezie. Samotný zákrok zabere jen 15 a 20 minut a nebolí. "Pocity při ošetření se dají přirovnat k běžnému vyšetření vaginálním ultrazvukem na gynekologii," říká uroložka Vlasta Vyhnánková.

Před samotným začátkem ošetření uroložka vysuší mulovým tamponkem vaginální prostředí a poté do něj zavede speciální hlavici laseru určenou pro vaginální zákroky. Hlavici laseru pak lékařka zavede až k děložnímu čípku a od tohoto nejzazšího místa bude v pochvě rotačním pohybem hlavice postupovat centimetr po centimetru směrem ven z pochvy až k poševnímu vchodu.

Po ošetření nejsou nutná téměř žádná omezení. První čtyři dny po něm můžete lehce "špinit", proto se na tuto dobu - v rámci prevence zanesení infekce - doporučuje vynechat návštěvu bazénů, saun a také vydržet bez sexu. "Pro urychlení fáze hojení vaginálního prostředí po zákroku ženám vřele doporučuji i zavádění vaginálních čípků s kyselinou hyaluronovou," dodává doktorka Vyhnánková.

Efekt na dva roky

Efekt ošetření je dlouhodobý a vydrží přibližně dva roky. Úlevu od svých potíží rozpoznáte přibližně po čtyřech až šesti týdnech od ošetření. Výhodou je, že pokud byste na Medicom Clinic nebyla s výsledkem stoprocentně spokojená, můžete si tam ošetření ještě jednou zdarma zopakovat. Mezi prvním a druhým ošetřením by se však měl dodržet interval okolo čtyř až šesti týdnů.

Před prvním ošetřením je nutné podstoupit konzultaci zákroku u urologa, který bude FemLase následně provádět. Dále je potřeba doložit negativní výsledky cytologického vyšetření na gynekologii, aby se u klientky vždy vyloučily případné gynekologicko-onkologické potíže. FemLase se neprovádí těhotným ženám (v době kojení už ovšem ano) a také ho nelze podstoupit přímo ve dnech menstruace. V takovém případě se však stačí přeobjednat na jiný termín.

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama