reklama

Obočí jako Brežněv. Mladí si ho i díky pandemii nechávají narůst do závratných šířek

Přirozené obočí, které nezná pinzetu ani voskování, zažívá velký návrat. Influencerka, která stojí za hnutím #UniBrowMovement, se snaží postavit proti standardům krásy a ukázat ostatním, že být odlišný neznamená být špatný.

Trendu pomohla i pandemie. Když nebyly otevřené kosmetické salóny, obočí rostlo bez zásahu pinzety. Prohlédnout grafiku
Trendu pomohla i pandemie. Když nebyly otevřené kosmetické salóny, obočí rostlo bez zásahu pinzety. | Foto: Reuters

Přirozené a až skoro neupravené obočí zažívá velký návrat. Ženy získávají zpět svou přirozenou barvu vlasů, nechávají si odstraňovat umělé nehty i řasy a vracejí se k vrozenému standardu krásy.

Hashtag #unibrow se na Instagramu pyšní více než 95 tisíci příspěvky a každý den přibývají další fotky žen i mužů, kteří se rozhodli nechat své obočí růst bez jakéhokoliv zásahu pinzetou. Novému trendu pomohla i pandemie. Uzavřená kadeřnictví, kosmetické salóny a nehtová studia donutily ženy počkat, až se mimořádná opatření zruší.

Historická ikona se srostlým obočím

Za nejznámější ikonu přírodního obočí je považovaná dnes už zesnulá umělkyně Frida Kahlo. V době sociálních médií bylo její husté obočí často napodobováno a dnes opět zažívá velký boom. 

Existuje několik tutoriálů na YouTube a fotografií na Instagramu, kde přirozené obočí hrdě prezentují vlivní influenceři i hvězdy včetně řecko-kyperské modelky Sophie Hadjipanteliové. Tím, že schovali své pinzety na dno šuplíku, ukázali, že se nebojí porušovat společenské normy.

Být odlišný neznamená být špatný

Sophia Hadjipanteliová není jen modelka na Instagramu. Důvodem její slávy je její epické obočí, které ji vedlo k vytvoření #UnibrowMovement. Obočí si netrhá ani nevoskuje už několik měsíců a její poslání postavit se proti standardům krásy rezonuje široko daleko.

V nedávném příspěvku na Instagramu sdělila, že hlavním důvodem jejího hnutí je, abychom neskrývali nebo nenapravovali něco, do čeho nás nutí společnost. 

Hadjipanteliová také poukazuje na to, že společnost je zvyklá na určitý typ standardu krásy a lidé, kteří do této kategorie nezapadají, se stávají terčem kritiky. Proto založila hashtag #UnibrowMovement. Její poslání je jednoduché a snadno pochopitelné. "Chtěla bych, aby časopisy obsahovaly různé typy lidí. Mám pocit, že čím více rozmanitosti existuje, tím více se normalizuje vidět různé druhy lidí. Pak se lidé budou cítit méně nepříjemně, když uvidí, že odlišnost je normální," vysvětlila pro Glamour.

reklama
Doporučené recepty
    reklama