reklama

6 rychlých a jednoduchých rad pro oči bez vrásek

Kam přesně si dávat oční krém a jakým způsobem jej aplikovat? A co je pro tuto obličejovou partii úplně nejdůležitější?

Foto: iStock

Pokožka kolem očí je jednou z nejtenčích a zároveň je namáhaná naší mimikou. Je to tedy oblast mimořádně citlivá a může být náchylnější k výskytu stárnutí kůže dříve než ostatní partie obličeje. Jak s ní tedy zacházet?

Vybrat si ten pravý

Popravdě jsem existenci očního krému začala vnímat až kolem pětatřiceti. Pak jsem v rámci své profese slyšela asi tisíckrát o důležitosti používání očních krémů i o tom, jak je fatální předcházet vhodnou péčí očním vráskám. Jenže názory v tom, kdy jej používat a jak, se dost lišily: někdo říkal jen večer, někdo zase i ráno, pouze nad horní víčko, i pod dolní víčko…

V sedmatřiceti jsem se hecla, pořídila si přírodní oční krém a začala ho nanášet podle verze, která se nejčastěji opakovala, tedy večer: každé ráno jsem pak měla místo očí propadlé dírky, bolely mě a k tomu se přidaly mohutné kruhy. Nabyla jsem pocitu, že už nikdy žádný oční krém nevyzkouším. Jenže pak mi kosmetička promluvila do duše. A tak ho ve čtyřiceti konečně používám. Nezachráním už samozřejmě, co napáchal zub času, na druhou stranu lehce pozdržím to, co by napáchal dál. A pokud bych mohla vrátit čas, věnovala bych se očím mnohem dřív. Jak tedy na to?

Šest zásad péče o oční okolí od kosmetičky Jarky Beckové:

1) Začněte už v pubertě

Péče o oční okolí měla začít ve chvíli, kdy se žena či dívka začne líčit. Je totiž nesmírně důležité pleť i oční okolí důkladně a přitom jemně odličovat, následně dodávat hydrataci. S rostoucím věkem je pak nezbytné dodávat nejen hydrataci, a to formou třeba květových vod, speciálních očních vod, hydratačních sér či gelů. Nezbytná je i výživa - tu pak dodají speciální krémy určené přímo na tyto partie - vyznačují se vyšší koncentrací účinných látek, vitaminů a minerálů.

2) Nejlepší je světlík a kyselina hyaluronová

Pro oční okolí jsou vhodné preparáty s obsahem výtažků ze světlíku lékařského, ten totiž ulevuje při únavě či podráždění. Obecně jsou tyto produkty bohaté na hydratační látky, jako je třeba kyselina hyaluronová nebo kolagen, dále některé obsahují i liftingové složky, důležitý je i obsah vitaminů A a E. Platí, že péči vybíráme s ohledem na typ pleti i na věk či výskyt vrásek a s věkem by měla růst i koncentrace pěsticích a vyživujících látek.

3) Ranní péče je důležitější než večerní

Ranní péče o oční okolí by měla zahrnovat šetrné očištění, dále hydrataci v podobě očního gelu nebo séra, například i s liftingovým nebo zpevňujícím efektem, a pak denní péči, oční krém.

4) Jak na to?

Platí, že tak citlivá oblast si zaslouží velmi jemnou aplikaci všech čisticích i pěsticích přípravků. Od vnějšího koutku lehce vklepávejte nebo opatrně vtírejte přípravek pod spodní víčko směrem k vnitřnímu koutku, od něj potom přes horní víčko až k obočí směrem zpět k vnějšímu koutku.

5) V zimě vrstvěte nejen v oblékání

V zimě je pak vhodné ještě dodat ochrannou vrstvu celému obličeji, včetně očního okolí, ideálně pleťovým krémem, který ochrání před mrazem, větrem a dalšími škodlivými vlivy. V létě je pak důležité nevynechat UV ochranu.

6) Odličování a čištění je základ

Ženy často podceňují odličování a čištění pleti, volí nevhodné přípravky, které pleť vysušují a nedodávají očnímu okolí adekvátní výživu. Na oční okolí má vliv i naše mimika, ať už vyjadřujeme emoce, nebo třeba mhouříme oči při slunečním svitu, podobně jako máme určité polohy spánku, přičemž třeba spaní na břiše může mít vliv na tvorbu vrásek na obličeji.

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama