reklama

Neonové líčení: Jak ho vytvořit, aby vypadalo dobře?

I my v redakci upřednostňujeme přirozenost. Proč ale nezkusit na nějakou letní party trochu extravagance?

Mary Katrantzou
Mary Katrantzou | Foto: Profimedia.cz

Neonové oční stíny, ale i rtěnky a tužky na oči dnes prodává mnoho kosmetických firem: můžete vyzkoušet ty od Mac, Urban Decay nebo od značky Flormar. V síti drogerií i parfumerií najdete i další značky, které vám budou vyhovovat.

Jak na celé líčení? Působí to složitě, ale rozhodně není a s trochou umu a výtvarného citu si vytvoříte na tváří umělecké dílko.

1) I u tohoto druhu líčení je důležitý podklad, tudíž bezchybná pleť: korektor, make-up, pudr, pokud máte pokožku mastnější. Dobré je nezapomenout na primer, který následující vrstvy zafixuje.

2) Vyberte si, do jakých barevných kombinací chcete jít. Jestli spíše do modrých s fialovým detailem, nebo do žluto-oranžových, modro-zelených, nebo modro-žlutých. Fanatazii se meze nekladou, ale neměla byste na očích a rtech mít víc, jak tři barvy dohromady. Ideální je nějaký barevný základ a pak už jen jedna až dvě barvy tón v tónu. Jde o to vypadat zajímavě, ne jak od kolotočů.

3) Pokud budete mít jasno v barevném výběru, začněte štětečkem nanášet. V případě, že si až tak netroufáte, mrkněte na pár tutorialů nebo na fotky, které vám s odvahou pomůžou.  

4) Neonové barvy nanášejte pečlivě, výsledek musí vypadat plasticky. Velmi sytých odstínů například u stínů dosáhnete tak, že je budete nanášet vlhkým štětečkem. Tak vytvoří celistvý barevný pruh, který působí dokonaleji a sugestivněji.

5) Pokud se omylem obarvíte na jiném místě na obličeji, barvu dobře setřete a přejeďte znovu make-upem. Vytváříte-li ze stínů geometrický tvar, je téměř nezbytné vyzbrojit se izolepou, kterou nalepíte tam, kde má požadovaný tvar končit.

6) K líčení můžete přidat i manikúru a pedikúru. Když se vám podaří udržet jednotu stylu, budete za královnu večírku. 

Netroufáte si?

Připadá vám sytý a zářivý oční stín neadekvátní vašemu stylu nebo věku? Ani tak se ho nemusíte vzdávat - nevytvářejte ale souvislý pruh, naopak oči jen zlehka orámujte. Anebo prostě místo stínů zvolte neonovou rtěnku - tam není třeba tolik odvahy a může si ji dovolit každý.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama