reklama

Největší trend současnosti? Žádný make-up. Jak na to?

Celebrity se na svém Instagramu předhánějí ve focení selfíček tak, jak je (skoro) Pánbůh stvořil. Troufnete si na to i vy?

Foto: Archiv PR

Kosmetický trend poslední doby? České i zahraniční hvězdy showbyznysu se fotí bez make-upu. Je nutné ale dodat, že fotka je fotka a filtry jsou filtry, tudíž jde o zprostředkovanou, upravenou a tím pádem vylepšenou realitu. Nicméně chodit bez make-upu a vypadat upraveně a hezky opravdu můžete, když se budete řídit našimi zásadami.

1) Věnujte dostatek času pečlivému čištění pleti

Udělejte si z tohoto kroku kosmetického ošetření ranní a večerní rituál. "Pouze dokonale vyčištěná pleť může během spánku nerušeně regenerovat, dostatečně "dýchat" a také vstřebávat pečující přípravky," říká Hana Modrá, odborná kosmetická konzultantka značky NIVEA, a dodává: "Pokud se pečující přípravky nanášejí na pokožku bez předchozího vyčištění, účinné látky se nedostávají k povrchu kůže, nevstřebávají se a pleť se "dusí". Je pak unavená, zašedlá a ztrácí kondici. Naopak čistá pleť dobře regeneruje a maximálně využívá aktivní látky z kosmetiky, což se pak projeví na jejím vzhledu i bez make-upu."

2) Hydratace a pitný režim

Dodržovat tohle pravidlo v jakémkoliv věku se vám opravdu vyplatí. Zvlášť pokud vám není "-náct". Díky vnější a vnitřní hydrataci si vaše pleť udrží pružnost a zdravý vzhled. Nepodceňujte proto tuhle zdánlivou banalitu a samozřejmost v péči o pleť.

3) BB nebo CC krém

Nejste schopna vyjít mezi lidi jen tak? Zkuste použít BB, CC krém nebo rozjasňující bázi kolem očí. Pleť můžete zdokonalit a rozzářit i bez použití make‐upu. Takové krémy navíc většinou pleť i vyhlazují, takže se světlo mnohem lépe odráží a pleť na pohled vypadá mladší a svěží.

4) Zvýrazněte obočí a rty

Máte i tak nutkání něco na svůj obličej dát? V tom případě si upravte a zvýrazněte obočí a sáhněte po balzámu na rty. Můžete vyzkoušet i lehké tónovací balzámy na rty, které o rty pečují a přitom je zkrášlí jemným leskem. Rty ošetřujte balzámem na rty večer před spaním a také během dne, kdykoli si vzpomenete. Občas rtům dopřejte intenzivnější ošetření ve formě peelingu, po něm opět naneste balzám, bambucké máslo nebo jen obyčejný olivový olej, který splní svou funkci nejlépe a ještě je úplně přírodní.

Video: Ve vedru čekají i dvě hodiny. "Vyplatí se mi to," říkají návštěvníci Primarku | Video: Kristýna Pružinová
reklama
reklama
reklama