reklama

Navždy mladá: Lze omládnout o pár let bez jehel a skalpelu?

Chceme být přitažlivé: kvůli sobě i kvůli druhým a každá to řešíme po svém: některá z nás vůbec, jiná ledabyle nebo když si vzpomene, další zase naopak přehnaně a všudypřítomně.

Foto: Thinkstock

Jednou z mála spravedlivých veličin na tomto světě je čas. Jeho úloha je striktní a nevratná. Ale zase ho nemůžeme používat jako zbraň ve smyslu rezignace "Za všechno stejně může čas", nebo naopak "Čas? Ten se mě netýká, jsem navždy mladá." 

Stárneme prostě všichni stejně. Ale když chce člověk nějak vypadat a dobře se ve svém těle cítit, musí si na péči o svou tělesnou schránku právě ten čas najít. Čas na péči, protože na plastiku je vždycky času dost.

Péče na míru

V současné době je internet přeplněný zaručenými přírodními recepty a "babskými radami", které ne vždy přinesou kýžený výsledek, často je to spíše naopak. Ani u testovaných kosmetických přípravků (ať už na přírodní bázi, či nikoliv) nelze zaručit, že budou vyhovovat všem uživatelům. Nastavení péče o pleť je tedy vždycky individuální. Existuje však několik skutečností, které je dobré mít na paměti, když budete hledat tu optimální právě pro svoji pokožku:

  • Každá pleť, bez ohledu na typ potřebuje každodenní dokonalé odlíčení a vyčištění před nanesením pěsticích přípravků.
  • Hydratace je nezbytná jak pro mastnou, tak i suchou pokožku. 
  • Na krku je kůže jemnější a citlivější než v obličeji, stárnutí se na ní projeví nejdříve. Nikdy ji neodbývejte!

Nepodceňovat duševní hygienu

"Kůže je naším zrcadlem. Každý vnitřní problém se na ní dříve či později projeví. Uvědomíme-li si tento fakt, je jasné, že správná péče o pleť nerovná se nakupování drahých kosmetických přípravků, ale začíná u naší životosprávy. Patří sem i takzvaná duševní hygiena. Myslete pozitivně, udělejte maximum pro dosažení pocitu naplnění a vytvoření vnitřní rovnováhy, vaše pleť to ocení! Sebelepší vnější péče stěží napraví důsledky přílišné konzumace alkoholu, intenzivního kouření, nedostatku odpočinku, trvalého stresu či nadměrného slunění," říká Ivana Pokorná, majitelka pražské Kliniky estetické medicíny Formositas.

Od pětatřiceti to chce intenzivnější péči

První známky stárnutí se projevují už kolem pětadvacátého roku života, ale do pětatřiceti nám stačí správně vybraná pleťová péče, dokonalé čištění a odličování a určitě i návštěva kosmetičky. Kolem pětatřicítky už bychom se měly pomalu ohlížet po prvních intenzivnějších ošetřeních.

Na co při volbě ošetření dávat pozor?

Vyberte si zkušené odborníky, kteří používají kvalitní certifikované přístroje, nejen pro jejich účinek, ale zejména kvůli bezpečnosti. Pracoviště, kde si pořídili nespolehlivé kopie renomovaných přístrojů za zlomek ceny originálu a nabízejí pak ošetření se 'slevou' až osmdesát procent, raději vynechejte. To, že na povrchu kůže po zákroku 'nic nevidíte' zdaleka neznamená, že žádné riziko nehrozí. Ke změnám totiž dochází ve tkáních a mohou mít negativní vývoj.

"S jemnými vráskami, rozšířenými póry nebo hyperpigmentacemi si dobře poradí vhodně zvolená série chemických peelingů, pomůže i mikrodermabraze či ošetření mikrojehličkovým perem. Musíte však počítat s jedním až třemi dny rekonvalescence. Neinvazivní přístrojová ošetření se především zaměřují na boj s ochabováním kůže. Jakmile zaregistrujete trvale unavený výraz v obličeji či mírné povolování kontur v oblasti dolní čelisti, je nejvyšší čas na neinvazivní facelifting pomocí radiofrekvenční energie – nastartuje produkci kolagenu, který odpovídá především za pevnost pokožky."

Podpora kolagenu díky aminokyselinám

Jak jinak podpořit zdravý a krásný vzhled pleti? "Aminokyselinami, které jsou stavebními prvky pro tvorbu kolagenu a lze je užívat vnitřně jako výživové doplňky. Nebo pak případně je spolu s kyselinou hyaluronovou aplikovat do pokožky mezoterapeuticky tenkou jehlou, eventuálně kanylou (výhradně ve zdravotnických zařízeních). Z kosmetických přípravků jsou vhodná různá séra (například s retinolem, vitamínem C a E a tak dále), nejlépe vyráběná na bázi nanotechnologií, aby účinné látky v nich obsažené pronikly i hlouběji do kůže," dodává Ivana Pokorná.

reklama
reklama
reklama