reklama

Nanést opalovací krém je jednoduché, přesto to dělá většina špatně. V čem chybujeme?

To, že léto strávíte v Česku, neznamená, že opalovací krém není nutné použít. Z nedávného průzkumu se zjistilo, že na ochranné prostředky často zapomínáme, přestože důsledky mohou být podobné jako po dovolené u moře.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Letošní léto možná většina Čechů stráví v tuzemsku. Jak ale ukazuje průzkum agentury IPSOS ze začátku května tohoto roku, jakmile svou pokožku vystavujeme českému sluníčku, na opalovací krémy zapomínáme. Čtvrtina z dotazovaných si dokonce myslí, že se ani po hodině na sluníčku nespálí. Proč se pořád opalovací krémy v české kotlině opomíjí a jak nanášet ochranu proti slunci správně? 

"Výsledky průzkumu jsou velmi varující. Ukazuje se, že lidé nebezpečí plynoucí z poškození kůže sluncem podceňují. Přitom ke spálení u některých z nás dochází už po pěti minutách strávených na přímém slunci. Je proto vhodné ošetřit pokožku opalovacími přípravky, i pokud ven vyrážíme jen na chvíli," komentuje průzkum Jiří Peroutka, manažer komunikace společnosti dm drogerie markt.

Přes veškerá doporučení odborníků je v Česku jen sedm procent lidí, kteří používají kosmetiku s ochranným faktorem proti slunci pravidelně bez ohledu na to, zda ten den plánují pobyt na přímém slunci, nebo ne.

Jak opalovací krémy správně nanášet a v čem děláme největší chyby? Podívejte se do naší grafiky. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama