reklama

Konec únavy po ránu: Jak si přes noc opravdu odpočinout?

Využijte noční regeneraci na maximum a vstávejte každý den příjemně osvěžení.

Foto: Shutterstock

Podle amerického spisovatele Johna Steinbecka se spousta problémů vyřeší tím, že prostě jdete spát. Noční odpočinek totiž nejen pomáhá čistit naše vědomí, ale také regeneruje tělo.

Triky, jak využít spánek co nejlépe

Jděte včas do postele. Banalita, kterou ale v dnešní době nejsme schopni dodržet, protože poháněni perfekcionismem a strachem, že nám něco unikne, ještě o půlnoci kontrolujeme Facebook, e-maily či sledujeme na Instagramu, co dělá spolužačka ze střední. Nařiďte si proto večerku v podobě budíku, který až se rozezní, ulehnete.

Alkohol a těžká jídla jsou tabu

Sklenička vína nevadí, ale větší popíjení a konzumace mastných, pro žaludek náročných pokrmů způsobuje problémy s usínáním i hlubokou fází spánku. 

Tmavá chladná ložnice a nohy v teple

Spát ve vyvětrané chladnější místnosti je pro vás dobré, ale mít studená chodidla nikoliv, protože brání v usnutí. Tenké bavlněné ponožky spolehlivě problém vyřeší.

V posteli pouze spánek a sex

Jakkoliv lákavě to nezní, nepracujte odtud, nejezte zde, ani se nedívejte na filmy. Pokud budete mít zafixováno, že v posteli se výhradně odpočívá, budete mít ze spánku maximum.

Režim pomáhá

Snažte se dodržovat stejný čas, kdy vstáváte i uléháte. Platí to i na víkend, kdy si všichni chceme poležet. Ale tělo pravidelný rituál potřebuje, a pokud mu ho dáte, vytvoří si vlastní hodiny, které pro něj budou nejzdravější.

Vzbuďte se krásnější

Před spaním si na své tělo vyhraďte čas: namažte pokožku tělovým balzámem či olejem a na obličej naneste masku, kterou nemusíte smývat, funguje jako noční krém. V případě, že máte problémy s odličováním a cítíte se tak mrtví, že někdy jdete do postele s make-upem na obličeji, si odličovací přípravky postavte na noční stolek.

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama