reklama

Kosmetiku ovládnou technologie. 5 beauty trendů roku 2020

Zatímco dříve jsme si v koupelně vystačili s krémem, dnes se nezbytností stává mobilní telefon, chytré aplikace a další moderní technologie.

Foto: iStock

Čeká nás velmi zajímavý rok plný takřka revolučních změn, minimálně v kosmetice. Zatímco v minulých letech se přípravky podřizovaly především tomu, aby jejich obal nebo textura vypadaly zajímavě na Instagramu, teď už kosmetický průmysl zase dospěl a vrací se k tomu, že by měl především co nejlépe fungovat.

Najít nějakou novou ingredienci či technologii, která se v krémech ještě neobjevila, je čím dál těžší. Výrobci jdou proto dál a hrají si nejen se složením a formou produktů, ale i s technologiemi, které máme denně v ruce - vznikají tak aplikace, které pomohou s péčí o pleť, ale i nové přístroje, které jejich účinek ještě zesílí. 

Jaké přelomové novinky se tedy v roce 2020 stanou součástí našich zkrášlovacích rituálů?

1) Extra účinné ampule

Nejsou žádnou novinkou, některé značky, jako třeba Elizabeth Arden nebo Darphin, už je nějakou chvíli vyrábí. Připravte se však na to, že letos se s nimi roztrhne pytel. Proč? Protože jsou účinnější než jakákoli séra či krémy. Právě díky tomu, že tady je sérum uzavřeno v ampulích nebo kapslích, může být ještě koncentrovanější a udržuje si čerstvost, která by se v jedné větší lahvičce po otevření ztratila. Zpravidla jde o několikadenní kúru. Například ampule Liftactiv od Vichy obsahují extra dávku vitaminu C, který po desetidenní kúře pleť rozjasní a napumpuje energií, po 30 dnech používání ale má i anti-age účinek, který redukuje vrásky. Zvažte však koupi ampulí nebo kapslí z plastu - ty skleněné jsou lepší, protože jsou snadněji recyklovatelné.

2) Aplikace v telefonu

Fotoaparáty v telefonech jsou čím dál kvalitnější a schopnější zachytit každý detail. Už teď proto existuje aplikace, která pomocí selfie na dálku diagnostikuje, jak vážné akné pleť trápí, a pomůže s výběrem vhodné kosmetiky, případně doporučí návštěvu opravdového lékaře. Jmenuje se Effaclar Spotscan a vyvinula ji značka La Roche-Posay. Podobných aplikací bude přibývat.

3) Čisticí a masážní přístroje

Koneckonců s telefonem si dnes můžete propojit silikonové čisticí kartáčky na pleť Foreo Luna 3. Prostřednictvím jejich aplikace pak nastavujete nejen intenzitu čištění, ale také získáváte přehled o stavu své pleti, případně doporučení, v jakých partiích by to chtělo čistit více nebo naopak hydratovat a podobně. Chytré telefony však nejsou jedinými zástupci z řad elektroniky, kteří se vrhají do kosmetiky. Vzniká celé nové odvětví elektrických masážních a čisticích přístrojů. Loni byly hitem masážní růženínové válečky, teď bude masáž pleti ještě důkladnější. A do hry přichází také například přístroj Foreo UFO, jehož úkolem je vmasírovat pleťové masky do pleti tak, aby se účinné látky co nejdůkladněji vstřebaly, a zmaximalizoval se tím jejich efekt.

4) Znovuobjevené konopí

Současná společnost se ráda vrací ke kořenům a objevuje už dávno objevené. Souvisí to i s čím dál větší oblibou přírodní kosmetiky. Proto svůj velký návrat letos zažije konopí, respektive jeho složka CBD, tedy kanabidiol. Tuto superingredienci lze použít jak k úlevě od bolesti, tak ke stimulaci, k uklidnění, hydrataci a výživě. Podle analýzy agentury Stylus se dokonce očekává, že globální trh s kosmetickými přípravky obsahujícími CBD dosáhne do roku 2029 25 miliard dolarů.

5) Minimalismus

Říká se mu N-Beauty. Trendu pocházejícímu ze severských států, který znamená zjednodušení péče o pleť, kterým často dosáhnete toho nejzdravějšího možného vzhledu. Rostoucí popularita minimalistické péče o pleť, tedy takzvané skincare diety, je vyvolána částečně tím, že roste únava z těch rituálů krásy, které v posledních letech dosáhly klidně i deseti kroků. Zároveň i dermatologové doporučují snížit počet produktů používaných každý den. Základem N-Beauty je kromě minimalizace počtu kroků i řádná příprava pleti, která zvýší účinek následně nanášeného produktu. Pokud tedy pleť důkladně vyčistíte a dobře vyberete krém, nic dalšího ve své každodenní rutině už nepotřebujete.

"Utajené" a překrásné místo na Pražském hradě. Je škoda, že o něm spousta lidí neví | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama