reklama

Jarní manikúra: Zvolte správný tvar nehtu i barvu laku

Co všechno v sobě zahrnuje bezchybná manikúra a jaké jsou jarní novinky v úpravě nehtů a odstínech laků?

Foto: Thinkstock

Co všechno v sobě zahrnuje správná manikúra a jaké jsou jarní novinky v úpravě nehtů a odstínech laků? 

Základní profesionální manikúra zahrnuje úpravu nehtu, kůžičky, vyleštění nehtů, zábal v tepelných rukavičkách (krásně se při něm zahřeje a zhydratuje všechno tak, jak má). Po zábalu se vše vmasíruje a pak můžeme nehty lakovat. Ve SPA manikúře, která je v poslední době také velmi oblíbená, vám manikérky udělají peeling a patnáctiminutovou masáž. U žen s velmi suchou pokožkou je vhodné kombinovat celkovou péči s parafínovým zábalem.

Co mají rády Češky?

"V módě jsou hlavně pastelové barvy. Není třeba se bát ani výraznějších barev. Už delší dobu se nosí krátké nehty zarovnané s bříškem, případně jemně přes bříško. Pokud chce klientka nehty delší, pak většinou volíme mandlový tvar, který působí jemněji a žensky a samozřejmě také prakticky. Češky preferují především gel-lak/shellac, pouze malá část klientek volí gelové nehty. 

Gel-lak je velmi oblíbený a při správné aplikaci je šetrný k nehtům, nezabere moc času a po dobu dvou týdnů máte vystaráno o upravené nehty. Při odstraňování se vyhneme nepříjemnému broušení. Dalším pozitivem gel-laku je skutečnost, že se dělá v široké škále barev, takže na své si přijde v podstatě každá žena. Jediným rizikem gellaku je jeho špatné a neodborné odtsraňování nebo nedostatečná dezinfekce při odmašťování nehtů," vysvětluje manikérka a pedikérka Barbora Ohnisková ze studia Bomton Brumlovka.

Za vším hledej stravu

Třepí se vám nebo lámou nehty? Možná za to může stres, únava, ale také špatná nebo jednostranná výživa. Pokud máte na nehtech bílé flíčky, chybí vám zinek. Jídelníček obohaťte o avokádo, oříšky, zelenou, žlutou nebo oranžovou zeleninu. Dopujte se vitaminem E, kterého je nejvíc v ořeších a listové zelenině. Jezte biotin z mandlí, vajec, sójových bobů a batátů. Zařaďte do své stravy vařená vejce a mléko. Vhodným a dostatečným pitným režimem (dva litry vody denně), také nic nezkazíte.

Pryč se záděrami

Pěstěným rukám a upraveným nehtům by neměla kazit reputaci kůžička kolem nehtů, případně záděrky. V péči o nehty nezapoměňte na olejíčky na přírodní bázi, které jemnou kůži vyživí a zjemní. Hodně žen má nepříjemný zlozvyk, že kůžičku kolem nehtů různě zatlačuje a ostříhává, což je špatně. Jen si zvyšujete riziko poranění a infekce. Z lékařského hlediska neexistuje důvod, proč by měla být kůžička zkracována, ve skutečnosti je její funkcí ochrana nehtu. Jde tedy spíše o estetické hledisko a vkus každého jednotlivce. Každopádně tento úkon nechejte vždy na profesionálech.

Jak na lakování nehtů?

Lakování klasickým lakem spočívá ve správném nanášení v následujících krocích:

1) Odmastěte nehtů odlakovačem bez acetonu.

2) Na nehty dáme výživný odlakovač ve formě laku.

3) Lakujeme podlakem: jde o výživný lak podle typu nehtu na jeho zpevnění, roztřepení apod.

4) Nanášíme barevný lak ve dvou vrstvách.

5) Na barevný lak aplikujeme ještě nadlak neboli top coat na ochranu a výdrž barevného nalakování. Top coat chrání nehet proti oškrábání a dodává mu lesk.

6) "Pokud nechceme čekat na absolutní zatvrdnutí dlouho, aplikujeme na nehty rychleschnoucí kapičky, které díky olejové textuře vytvoří na nehtu ochranný film a čerstvě nalakovaný nehet se tak nepoškodí," říká manikérka a pedikérka Barbora Ohnisková.

Produkty na fotografii:

Lak na nehty, Bleu Ciel Parisien, LANCÔME, 400 Kč; lak na nehty, odstín Lilac, NARS, 490 Kč; kapky urychlující schnutí, One minute nail dryer, MARIONNAUD, 219 Kč; tužka na zjemnění kůže kolem nehtů, WELEDA, 289 Kč.

Co o vás prozradí tvar nehtů?

Široký nehet - jste úspěšná a cílevědomá žena se smyslem pro humor. Sršíte energií široko daleko a všude, kam vstoupíte, budíte pozornost.

Úzký nehet - jste kreativní duše a zároveň dobrý analytik. Jste velmi zodpovědná a někdy až příliš vážná.

"Mandlový" nehet - jste "citlivka" s velkým srdcem. Žena, která by pro svou rodinu a blízké dýchala. K životu potřebujete tvořivost a pestrost.

Produkty na fotografii:

Balzám na nehty a kůžičku, Nails and Cuticles Nourishing balm, MARIONNAUD, 269 Kč; lak na nehty, OPI, prodává www.opi.cz nebo The Nail Shop ve Slovanském domě, 290 Kč; lak na nehty, SEPHORA, 150 Kč; voňavé laky na nehty, La Petite Robe Noire, GUERLAIN, 640 Kč.

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama