reklama
 

15 tipů pro nevěsty: Jak vypadat dobře i bez vizážistky

Když jsem se před pár lety vdávala, brala jsem celý ten svatební akt trochu punkově. Žádná vizážistka, žádné velké přípravy a hlavně hodně improvizace.

Foto: iStock

Pokud také patříte mezi nevěsty, které neřeší svatební přípravy rok dopředu, ale stačí jim pár chytrých zkrášlovacích tipů, které zvládnou v pohodě samy, pak je právě pro vás tento článek.

Vždycky jsem věděla, co mi sluší, co můžu na sobě podtrhnout a v čem zase ubrat. Takže poté, co jsem se ve svůj svatební den nasoukala do šatů, dala do svých vlnitých vlasů věneček, jsem před zrcadlem strávila přesně osm minut.

Na čem jsem si v ten den dala záležet? Asi trochu netypicky, na rtech. Byly sytě malinové, díky rtěnce od Armaniho. Po jejich pečlivém nalíčení mě vzal táta pod křídlo a šli jsme vstříc novému životu. 

Co dalšího doporučuji? Chápu, když se v samotný svatební den nechcete otravovat s hodinovým sezením pod rukama vizážistky, nebo se vám vizážistu vůbec nechce objednávat a řešit. Abyste ale celý svatební den mohla být v klidu a pohodě, a přesto krásná, udělejte pro sebe něco málo před svatbou - proceduru berte jako relax a svatba zaručeně proběhne bez stresu.

Dva týdny před svatbou: Důkladná péče

Čtrnáct dní před svatbou zajděte na kosmetiku, vyčistit a zhydratovat pleť, vzpružit výživnou maskou, ale také si dopřát ruční masáž obličeje od zkušené a aspoň kamarádkou prověřené kosmetičky. Rozhodně v tuhle důležitou chvíli nechoďte nikam jen dle náhodného výběru, aby se nestalo, že vám neověřený produkt způsobí nějaké podráždění. Určitě se také nepouštějte do žádných omlazovacích miniinvazivních nebo invazivních kúr. Asi totiž nechcete být nevěsta s červenou, napuchlou nebo napůl sloupanou tváří.

Týden před svatbou: Řasy a obočí

Maximálně týden, ale klidně i kratší dobu před samotným dnem D si zajděte nechat upravit obočí a nabarvit řasy. Na obočí si dejte zvlášť záležet, protože rámuje celý obličej a poutá na sebe velkou míru pozornosti. Jde o dominantní prvek tváře a to, že jste si na něj "posvítila", oceníte i zpětně, až se uvidíte na svatebních fotografiích. Můžete vyzkoušet pražský The Brow Bar, kde vám obočí upraví a nabarví hennou, řasy vám nakroutí jako panence díky liftingu řas, dokonce vám tady ukážou i nějaké triky z expresního líčení a nově si tady s kamarádkami můžete udělat i rozlučku se svobodou v celé své parádě.

Den D: Líčení

A pak je tady samotné líčení. Je mi jasné, že každá nevěsta není taková pohodářka a hazardérka jako já a že je třeba si samotné líčení trochu předem nacvičit. A tak jsem se zeptala make-up artistky Ivy Davies na zásadní triky a tipy: "U svatebního líčení je důležité, aby vypadalo dobře ve skutečnosti i na fotce. Nejdůležitější ale je, aby se nevěsta cítila skvěle. K tomu pomůže péče o pleť zaměřená na hydrataci a dokonalé čištění. Co se týče samotného make-upu, je potřeba si několikrát vyzkoušet a nacvičit postup, abyste se ve svatební den vyhnuly nervozitě. Co se týče samotného make-upu, je potřeba dodržet několik zásad:

 • Pokud svatba probíhá venku, je důležité nezapomenout na podkladovou bázi pod make-up s ochranným faktorem minimálně 30.
 • Samotný make-up můžeme použít buď dlouhotrvající, nebo klasický, který budeme fixovat sprejem na fixaci make-upu. Nesmíme zapomenout make-up nanést i na uši a dobře ho vypracovat do linie vlasů.
 • Na problematická místa použijte korektor a celý základ zafixujte transparentním pudrem.
 • Nebojte se použít rozjasňovač, lépe vypadají ty v teplých odstínech - například broskvový nebo zlatavý.
 • Na líčka zkuste nanést tvářenku ve dvou barvách, vypadá to přirozeněji.
 • Jako podklad na oči je dobré použít speciální podkladovou bázi, ale používá se jí opravdu malinko.
 • Vyhněte se používání třpytek, stíny na oči kombinujte lesklé a matné.
 • Samozřejmostí jsou kleštičky na řasy a voděodolná řasenka.
 • Pokud chcete lepit řasy, sáhněte spíš po jednotlivých trsech. Skvěle řasy zahustí, a pokud jeden trs vypadne, nebude to znát.
 • Na obočí je fajn použít produkty několika textur - tužku na obočí zafixujte stínem a pak mu dodejte přirozenost řasenkou na obočí.
 • Na rty je ideální použít lehce zbarvený balzám nebo rtěnku. K dlouhotrvajícímu efektu pomůže konturka a fixaci rtěnky zajistíme transparentním pudrem.
 • "Vyhnula bych se ale použití dlouhodržících tekutých rtěnek, rychle rty vysuší a špatně se opětovně nanáší bez celkového odlíčení rtů," dodává Iva Davies.
Náprsenka dokonale kopírující každou křivku. Zendaya ohromila na cenách kritiků | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama