reklama

Jak škodí nezdravé jídlo a alkohol našemu vzhledu

Dehydrovaná, zašedlá pleť s pupínky může být výsledkem nesprávného životního stylu. Dobrou zprávou je, že jde o věc, kterou můžete změnit, a to celkem jednoduše.

Foto: Zara

Pochutnat si na čokoládě, fast foodu, dát si občas dort, koktejl nebo dobré víno je lákavé. Proč si nedopřát. Jenže všechny tyto pochoutky se ve výsledku negativně podepisují na našem vzhledu.

Když si zahřešíte jen občas, nic tak strašného se neděje. Jenže potíž nastane tehdy, když jsou nezdravé potraviny součástí vašeho jídelníčku pravidelně. Podporují totiž zánětlivé procesy v těle, takže nebuďte překvapeni, že máte po dvoutýdenním hodování pleť v horším stavu než obvykle. Z dlouhodobého hlediska také tučné, smažené nebo sladké snižuje produkci kolagenu a elastinu, takže urychluje tvorbu vrásek.

Hormonální bouře

Dělá se vám týden před menstruací šíleně bolavé, cystické akné pod kůží? Jedná se o problém způsobený hormonální nerovnováhou, kterou přílišná konzumace cukru ještě umocňuje. Cukr totiž posiluje nadbytečnou produkci testosteronu, který je příčinou vzniku akné.

Pivo, víno, cider

Cukry, které se nachází v alkoholu (zejména v nápojích výše jmenovaných), bohužel také umocňují vznik pupínků. Nahraďte tyto neřesti vodou a poděkuje vám nejen vaše hlava ráno, ale také krásně projasněná pleť. Zaměřte se na pravidelný a dostatečný příjem tekutin, každý den se snažte vypít alespoň dva litry vody.

Rychlá vzpruha

Kromě toho, že váš lednový jídelníček by měl obsahovat potraviny bohaté na vlákninu (celozrnné pečivo, sušené ovoce, kukuřice, mandle, jablka, hrušky, hnědá rýže, čočka, fazole, pohanka, cizrna, avokádo) a omega 3 mastné kyseliny (losos, sardinky, makrela, hovězí maso, lněné semínko, tofu), si denně připravte smoothie, kam přimícháte mořský kolagen v prášku. Už během měsíce zdravé životosprávy (přidejte aspoň hodinovou procházku denně, pokud nechcete cvičit) uvidíte změnu k lepšímu.

Pomoc nabídne i kosmetika

Pokud nemáte ze své pleti dobrý pocit, zkuste to napravit i pomocí kosmetických produktů. Skvěle v tomto případě funguje peeling, který pleť zbaví vrstvičky odumřelých buněk a skvěle je rozjasní. V kombinaci s pleťovou maskou a sérem dostanete pleť brzy do správné kondice. Dobrou zkušenost máme i s čerstvou bio vitaminovou maskou, kterou si můžete dopřát v pražském salonu Korunka, připravuje se pomocí speciálního přístroje z čerstvého ovoce.  

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama