reklama

Jak pečovat o pleť, abyste nemuseli hned propadnout botoxu

Ženy to dnes přehánějí s estetickými zákroky zbytečně v nízkém věku. Přitom by stačilo myslet na prevenci.

Foto: iStock

Stačí se zamyslet nad životním stylem, ochranou proti slunci a vnitřní pohodou.

1) Pryč se závislostmi

Kouření a alkohol naší pleti vyloženě neprospívají. Pokud chceme mít krásnou pleť, měli bychom na nikotin úplně zapomenout. Způsobuje totiž ztrátu elasticity kůže, zpomaluje proces její regenerace a zbavování se škodlivých látek. Pleti také chybí hydratace a vlivem nikotinu přichází o tolik potřebný kyslík. Což vede ke vzniku vrásek, pleť má našedlý a nezdravý tón, objevit se mohou také pigmentové skvrny.

Určitě jste si všimla, že pokud je vám třicet a více, a trošku to večer přeženete s alkoholem, ráno máte pytle pod očima a opravdu těžko se dají zamaskovat. Pak musíte prostě přečkat den. A taky hodně pít, hydratovat kůži především kolem očí  a ideálně spát. Nadměrná konzumace tohoto moku zvyšuje výskyt zánětlivých látek v těle, kůže je povadlá a alkohol může zapříčinit i vznik akné. Cévy v pleti se po nadměrném pití alkoholu rozšiřují, což se projevuje začervenáním míst v obličeji.

3) Jste to, co sníte

Je pravda, že to, co jíme, velmi výrazně ovlivňuje, jak vypadá naše pleť. Až na pár výjimek, které mají to štěstí, že ať sní cokoli, nic se na jejich pleti neprojeví. Jenže ne každý má ten dar. Obecně přemíra sladkostí a smažených jídel je schopna zapříčinit nejen akné, ekzém, ale i jinak nehezky vypadající pokožku. Důležité je zajistit tělu správný mix vitaminů, minerálů, antioxidantů a stopových prvků. Když do svého jídelníčku zařadíte čerstvé smoothies, okamžitě to na kůži poznáte.

2) Chránit se před sluncem

Sluneční svit nám sice dodává pozitivní energii a také nezbytný vitamín D, pleť bychom před paprsky ale měli pečlivě chránit. Pokud nebudeme používat přípravky pro péči o pleť s ochranným UV faktorem, sluneční brýle a klobouk, odvděčí se nám pleť vráskami a pigmentovými skvrnami. Samozřejmě úplně zapomeňte na solária. To si nejen koledujete o vysušenou pleť tresky, ale především o melanom kůže.

4) Stres na vrásky také působí

Důležitá je také vnitřní vyrovnanost a harmonie, kterou vyzařujeme a promítá se i do vnější krásy. Firma Astrid provedla výzkum, ve kterém se zeptala více než 500 českých žen na to, co stojí za českou krásou. 98 % žen se shoduje, že pro přitažlivost žen je důležitá vnitřní vyrovnanost. Ke spokojenosti přispívá čas strávený s blízkými, zdravý životní styl, dostatek spánku a také pomoc druhým.

Používáním produktů, které nejsou pro naši pleť vhodné, si můžeme velmi uškodit. Jiné produkty se hodí pro normální či smíšenou pleť a jiné pro pleť suchou a citlivou. Jinak budeme pečovat o pleť ve 20 letech a jinak ve 40. Mladé dívky by neměly používat přípravky pro zralou pleť a naopak. Častým problémem je také přehnaná péče o pleť a nadužívání produktů. Navzájem totiž mohou rušit své účinky, nebo pleť přetěžovat.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama