reklama

Víte, jak nosit červenou rtěnku? Pamatujte na detaily líčení i výběr odstínu

Červená rtěnka vždycky upoutá pozornost. Aby to bylo v tom dobrém slova smyslu a vy jste okolí ohromila svým vzhledem, musí být vaše rty jednoduše perfektní. Pamatujte proto na detaily, ať už jde o výběr vhodné rtěnky, nebo její nanášení.

Foto: iStock

Karmínová, purpurová, rubínová, malinová, nebo radši korálová či rumělka? Odstínů červené je víc než dost a každý spolehlivě dodá na zajímavosti i tomu nejnudnějšímu looku.

Občas to ale nedopadne podle vašich představ a svým vzhledem sice vzbudíte pozornost, ale jinak, než jste měli původně v plánu. Jak tedy  na nošení červené rtěnky? Pravidla se už sice moc nenosí a dneska si každý dělá, co chce, ale je dobré držet se pár zásad.

Věnujte zvýšenou pozornost i zbytku make-upu

Všichni víme, že mít výrazné oči i rty často nefunguje zrovna v náš prospěch. Co ale třeba růžová tvářenka? Klidně ano, ale dejte si pozor na to, aby odstín byl opravdu přirozený k odstínu vaší pleti. Jinak skončíte jako omalovánka. 

Zamilujte si tužku na rty

Pamatujete na doby, kdy se vám smazala rtěnka, ale zůstala vám linka okolo vašich rtů? Příště až si budete malovat rty červenou rtěnkou, použijte tužku na rty na orámování, ale taky jí lehce přejeďte i zbytek rtů pro extra výdrž a barvu.

Nechte rtěnku mluvit za vás

Pokud se rozhodnete vzít si červenou rtěnku na den, nechte zbytek make-upu jednoduchý. Oči jen lehce přejeďte řasenkou nebo maximálně přidejte kočičí linku. Kouřové líčení očí není tabu, ale s tím opatrně a rozhodně si je nechte až na večer.

Myslete na zbytek outfitu

Červená rtěnka je perfektní volbou k celočernému outfitu, který okamžitě pozvedne na novou úroveň. Vypadat bude skvěle i k džínám a bílé košili. Pokud chcete experimentovat, oblečte něco v trochu jiném odstínu červené, než jakou máte rtěnku.

Červené rty nemusí být vždy výrazné

Pokud chcete vyzkoušet červenou rtěnku, ale bojíte se hned skočit do výrazné varianty, můžete vyzkoušet trik s balzámem na rty. Nejdříve naneste balzám a poté červenou rtěnku vklepejte za pomocí prstů na balzámem potřené rty. Začněte od středu a pomalu směřujte až ke krajům. Vyzkoušet můžete i novinku od značky Labello, jež nabízí hned několik variant tónovaných balzámů.  Rty opečují, hydratují a dodají jim současně i intenzivní barevný odstín. Koupíte je běžně v drogeriích.

Najděte ten správný odstín

Myslíte si, že vám červené rty nesluší? S největší pravděpodobností jste ještě jen nenašla ten svůj správný odstín. Pokud máte světlou pleť, volte světlejší tóny a zapomeňte na ty křiklavé, ty naopak vybírejte, pokud je vaše pleť snědší. Pokud si nejste jista, nechte si poradit od zkušeného vizážisty. Dobrou zkušenost máme třeba v parfumeriích Sephora, kde vám zaškolený personál také vždy ochotně poradí.

Na lesku taky záleží

Záleží nejen na odstínu barvy, ale taky na tom, zda je rtěnka matná, či lesklá. Matné rty jsou letos rozhodně trendy, ale jsou výraznější, a tak se hodí pro ty z vás, které se nebojí vyčnívat. Přílišný lesk může zase vypadat lacině, takže pozor se zbytkem outfitu a make-upu.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama