reklama
 

Jak získat zářivě bílé zuby: Vsaďte na kombinaci domácího bělení a profesionální péče

Zářivě bílé zuby jsou spojovány nejen s přitažlivým vzhledem, ale také se zdravím. Můžete mít dokonalé šaty, líčení a vlasy, ale když váš chrup není v pořádku, postrádá ostatní snaha smysl.

Foto: Profimedia.cz

Získat bělejší úsměv ale vyžaduje nejen prostředky, ale také disciplínu. Dobrá zpráva je, že oslnivého chrupu můžete dosáhnout i prostředky na domácí použití. Jen je potřeba je používat pravidelně.

Podle většiny zubních lékařů, kteří se bělením zubů zabývají, je ideální kombinovat dvě metody. Nechat si odstín zubů vylepšit v ordinaci a pak pokračovat v domácí kúře. Jen takovým přístupem vám vybělené zuby skutečně vydrží, protože bělení laserem zasahuje jen povrch zubu, to domácí zas spíš proniká dovnitř zubu. Když tyto metody spojíte, máte dokonalý výsledek.

Každý chrup je originál

Týká se to nejen jejich tvaru, velikosti a citlivosti, ale také způsobu, jak na bělení budou reagovat. Také implantáty, korunky či jiné zubní náhrady (jako například můstky) se nedají běžným způsobem vybělit. Pokud si necháte zuby zesvětlit, je vhodné si pak nechat udělat tyto doplňky v novém odstínu.

Trpělivost je nutná

Laserem se dají zuby vybělit během poměrně krátkého času. Například na klinice Mediestetik používají bělení plazmovou lampou ZOOM 3, při němž se používají až o 30 procent nižší koncentrace karbamidperoxidu, než jaké používají některé jiné systémy. Při jediné návštěvě stomatologa je tak možné rozzářit váš úsměv až o čtyři odstíny. Bělení zubů systémem ZOOM 3 se provádí ordinačně, provádí jej lékař a trvá zhruba dvě hodiny. Na zuby se nejprve nanese speciální bělicí gel s velmi nízkým procentem karbamidperoxidu a posléze jsou po dobu 15 minut vystaveny UV světlu z bělicí lampy, které aktivuje bělicí proces. Toto se opakuje třikrát až čtyřikrát, než jste s výsledkem spokojeni. Co se odstínů týče, tam záleží na přirozené barvě vašeho chrupu. 

Bílá dieta

Bezprostředně po bělení zubů se doporučuje několik dní dodržovat tzv. bílou dietu, tedy odpustit si jakékoliv potraviny, které by mohly efekt ošetření ovlivnit. Sýry, jogurty, mléko či bílé víno si můžete beze všeho dopřát. Pozor ale dávejte na to červené, stejně tak červenou řepu nebo červené maso.Výsledek ordinačního bělení zubů vám může dělat radost až tři roky, záležet ale bude hlavně na vás, vašem životním stylu a na pečlivosti vaší péče o chrup. Kuřáci a náruživí fanoušci kávy a červeného vína se budou velmi pravděpodobně usmívat bez starostí o něco kratší dobu.

Nový hit: přírodní bělení zubů

Pokud jste zastánci přírodní kosmetiky, ale přesto chcete zářivý úsměv, zalíbí se vám hit, které letí hlavně mezi blogerkami či influencerkami. Jedná se o bělicí zubní pudr s aktivním uhlím (nelekněte se, když si jím čistíte zuby, máte skutečně strašidelnou černou pusu) a bělicí pásky bez škodlivých chemikálií, které nabízí viditelné výsledky už během 14 dnů. Oba produkty jsme testovali a skutečně zbaví váš chrup nehezkého zažloutlého odstínu. Je ale důležité je používat denně a jejich efekt ještě posílit pastou (existují denní a večerní pasty). 

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv způsob bělení, připomínáme, že je to sice běh na dlouhou trať, ale málokterá investice sil i financí do vzhledu je tak podstatná.

Krásná a chlupatá. Brenna byla posedlá odstraňováním chloupků, dnes se jimi chlubí | Video: Instagram/Brenna Pennly
reklama
reklama
reklama