reklama

Uberte si kila jednoduše: pomocí účesu, který opticky zeštíhlí obličej

Chcete působit štíhlejším dojmem? Dbejte na zdravý životní styl, ale zkuste se objednat také ke kadeřníkovi. Chytře zvolený střih dokáže opticky zeštíhlit obličej.

Prohlédnout grafiku
Foto: Profimedia.cz

Kulatější obličej má výhodu, že působí mladistvě i ve vyšším věku. Jenže kvůli tomu můžete vypadat robustnější, než ve skutečnosti jste. Proto je lepší vsadit na účes, který vám kila naopak ubere. A podtrhne přitom vaši krásu.

Obecně platí, že kulatým obličejům nesluší příliš uhlazené a stažené účesy. Naopak, vhodné jsou vlasy sestříhané, především v partiích kolem lícních kostí. Délka by měla být ideálně po ramena. Nebojte se vytvořit objem, klidně pomocí kulmy nebo natáček a pohrát si se stylingem. Co třeba patka sčesaná na stranu, nebo vlasy sepnuté dozadu s prameny volně spuštěnými kolem obličeje?

Barva umí zázraky

Relativně nedávno se stala velice populární balejáž, která obličej doslova vymodeluje. Je to technika barvení, která je postavena na principu přirozeného prolínání barev. Světlejší odstíny se aplikují na délky a konce vlasů, a to zejména v partiích kolem obličeje. Tímto způsobem se zvýrazní a opticky zeštíhlí jeho kontury. Odborníky na balejáž jsou například koloristé v salonech Franck Provost nebo Oli Ola. 

Projděte si naši galerii a inspirujte se stylem celebrit.

 

reklama
reklama