reklama

Objevte dermaroller: Kosmetickou proceduru celebrit pro domácí použití

Vypadá jako zmenšenina mučícího nástroje, ale při správném použití dokáže zlepšit stav pleti a zjemnit vrásky.

Foto: iStock

Pamatujete na Kim Kardashian, která si dopřávala omlazující proceduru prostřednictvím své vlastní krve? Mikrojehličkování je podobná záležitost, akorát ji můžete provádět sami doma.

Dermaroller je váleček posetý jehličkami, které jsou ale jemné a pleti neublíží. Ačkoliv se můžete zprvu takového nástroje obávat, je vyroben právě pro použití doma. Dokáže si poradit s jizvičkami po akné, jemnými vráskami a zlepšit tón pleti.

Jak to funguje?

Mikrojehličkování podporuje produkci kolagenu a elastinu, které vede ke zpevnění pleti. Připraví také pokožku na to, aby lépe absorbovala krémy. Často si dermaroller pořizují ty slavné osobnosti i obyčejní smrtelníci, kteří potřebují dát navždy sbohem jizvám po akné. Na to je vhodný váleček, který má jehličky o průměru 0,5 milimetru. Díky nim se totiž stimuluje proces hojení i u starších jizev, u kterých nahradí zdravá tkáň tu starou.

Pro koho je mikrojehličkování vhodné?

Pro každého, kdo chce pevnější, šťavnatější vzhled pleti. Samozřejmě i pro ženy a muže, které trápí výše zmíněné jizvy po akné, ale i větší póry. Pro jejich zmenšení si ale potřebujete pořídit váleček, který naopak bude mít jehličky menší.

Kdo by dermaroller používat neměl?

Pokud vás trápí ekzém nebo lupénka, raději se tomuto domácímu ošetření vyhněte. Majitelé aknózní pleti by si měli dávat pozor a nepřejíždět válečkem po zanícené pleti, nebo se bakterie rozšíří po celé tváři. Není také vhodné používat po použití dermarolleru krémy, které obsahují retinol, protože hrozí nepříjemné podráždění. Přestaňte používat krémy s retinolem zhruba pět dní před aplikací dermarolleru.

Příprava

Váleček by měl být vždy vydesinfikovaný, ideálně lékařskou desinfekcí. Čistá musí být i vaše tvář, před použitím pleť vždy očistěte antibakteriálním gelem na obličej.

Použití

Jemnými vodorovnými tahy několikrát přejeďte nejprve čelo, tváře a bradu. Pak se soustřeďte na vertikální tahy, kterými přejedete několikrát čelo, pak tvář odshora dolů. V oblasti nosu vždy přejíždějdete směrem od čela dolů k bradě. Pak naneste krém proti vráskám nebo sérum. Ideální je dělat tuhle proceduru před spaním, kdy má pleť dostatek času se zklidnit.

Bolest a výsledky

Čím větší jehličky, tím nepříjemnější pocit. Používejte dermaroller jemně, lehce, bez tlaku. Použití mikrojehliček není procházkou v růžové zahradě, takže pokud máte strach z bolesti, raději se svěřte do rukou odborníka. Používejte tento váleček ze začátku jen jednou týdně, až si pleť zvykne, tak dvakrát. Po měsíci uvidíte, že je pleť zářivější a pevnější. Dermallorer koupíte v řádech stokorun v různých e-shopech a specializovaných kosmetických salonech.

reklama
Doporučené recepty
    reklama