reklama

Elektrizující vlasy: Problém, který se dá jednoduše vyřešit

Elektrizují vám vlasy, a to hlavně v zimě? Jak je jednou provždy usměrnit?

Foto: iStock

Každá to známe: Oblečeme si ráno svetr a pak se půl hodiny snažíme tu vlasovou pohromu zase uklidnit. Obzvlášť v zimních měsících to občas bývá takřka neúnosné. Co s tím?

Problém většinou spočívá ve vysušených vlasech. Proto se tento problém dostavuje většinou v zimě, kdy naše vlasy, pleť a pokožka jsou obecně sušší. Jak elektrizující vlasy správně vyživit a usměrnit?

1) Vyměňte kartáč na vlasy

Co se stane, když vaše vlasy přijdou do kontaktu s plastovým balónkem? Přesně tak, nic dobrého. Proto vyměňte svůj plastový hřeben za ten z keramiky, ze dřeva nebo s jinými přírodními štětinami.

2) Nezapomeňte na kondicionér

Čím hydratovanější máte vlasy, tím méně budou elektrizovat. Proto zvyšte dávku svého kondicionéru a poohlédněte se po vyživující masce. Vyzkoušet můžete taky nesmývatelné produkty, které do vlasů přidáváte až po jejich umytí.

3) Oleje do konečků

Přidávejte do konečků vlasů olej. Dobré zkušenosti máme s kokosovým nebo mandlovým (ten je lehčí). Můžete zkusit taky produkty na roztřepené konečky.

4) Lak na vlasy

Rychlá a účinná záchrana, když je nejhůř. Nastříkejte si trochu laku na vlasy do dlaní a rychle zahlaďte ty, které nejsou na svém místě.

5) Nezapomínejte pít

Voda je základ všeho, často se nám ale tento fakt daří přehlížet. Když nepijete, vaše tělo, pokožka a vlasy jsou vysušené. Proto si přidejte každý den alespoň o sklenici navíc, pro jistotu.

6) Správná výživa

Je to stejné jako s pitným režimem. Čím vysušenější vlasy, tím více budou elektrizovat. Někdy za jejich suchost nemůžou vnější vlivy, ale nedostatky vitaminů, minerálů nebo tuků ve stravě. Zařaďte do svého jídelníčku lososa, zeleninu, ořechy a semínka.

7) Žehlení a fénování

Nebude se vám to líbit. Pokud totiž máte problém s elektrizováním vlasů, je nejlepší všechny žehličky a fény na chvíli úplně odstavit. Ty totiž vlasy vysušují, a problém tak ještě zhoršují. Pokud si ale bez nich váš život nedokážete představit, poohlédněte se po těch, které mají ionizační funkci.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama