reklama

Co s jemnými vlasy v létě? Pomůžou masky, oleje i pudry

I taková kráska jako Cate Blanchett je majitelkou velmi jemných vlasů. A není sama. Světových celebrit ženského rodu s tímto hendikepem je mnohem víc. Ovšem jejich kadeřníci to na červený koberec vždycky „uhrají“ tak, že jejich klientky vypadají i přesto uhrančivě.

Foto: Profimedia.cz

Jak jemné vlasy ochránit přes léto, když na to nemáme "lidi"? A co s jejich kondicí udělá barvení? U jemných vlasů je třeba se řídit jejich typem, protože i ty mohou být mastné, suché nebo vlnité. A věnovat jim tak péči na míru.

Vlasy chránit

Nejlepší ochranou jemných vlasů (ale koneckonců i všech ostatních) je vyhýbání se slunci a chlóru, což dost dobře nelze, takže se smiřte s tím, že na svých vlasech jako pápěří budete mít celé léto přípravky, které vám je ochrání. Tím myslím vlasová mléka, suché i klasické oleje.

Sice to není až tak vzhledná záležitost, ale po dovolené u moře nebudete čekat půl roku na to, až se vlasy dostanou do kondice, nebudou vysušené, bez lesku a bez života. A rozhodně letos v létě nevycházejte ani v českých městech, luzích a hájích, bez klobouku nebo jiné pokrývky hlavy.

Barvit po dovolené

Pokud si necháváte barvit odrosty, naplánujte si kadeřníka po dovolené. Ten se pak po zátěži - slunce, voda, vítr - zaměří na jejich rekonvalescenci, například pomocí keratinové masky nebo jiných novinek v péči o poškozené vlasy. Pokud barvíte nebo dobarvujete doma barvami z drogerie, určitě nezapomeňte i na domácí "maskování" z domácích zdrojů. Kombinace vejce, mléko, olivový olej jim dodá pružnost a pohyb. Olivový olej vlasy trochu zatíží, proto pokud s tím máte problém, použijte nějaký lehčí, třeba mandlový nebo z hroznových jadérek.

Hydratační produkty bez parabenů a sulfátů

Co se týká produktů, volte opravdu ty nejšetrnější, tedy ideálně bez sulfátů a parabenů, aby se nedráždila pokožka. Mycí složkou mohou být například šetrné cukrové tenzidy (takové produkty najdete v lékárně). Pamatujte si, že jemné vlasy obvykle vycházejí z citlivé pokožky, takže se s ní tak musí i zacházet. Přírodní šampony mohou být řidší, méně pěnivé, ale při jemných vlasech příliš pěny nepotřebujete. Nejlepším typem produktů jsou v tomto případě ty hydratační.

Pudrem nažeňte objem!

Jste pozvaná na svatbu nebo na nějakou letní hogo fogo akci? Jak ve vašem případě nahnat objem?Vlasy umyjte tak, jak jste zvyklá, do lehce prosušených vlasů vetřete pár kapiček suchého oleje a foukejte vlasy (nejdřív v předklonu, pak v normální pozici a opět v předklonu). Místo všech dalších stylingových přípravků použijte na již vysušené vlasy pouze pudr nebo pudrový sprej. Ten vlasy na ten čas, který potřebujete, nadzvedne a vytvoří vám dramatický look, na který budete pyšná.

Neznámkuje a nedává diktáty: Chci děti podporovat, ne je nachytávat na tom, co neumí | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama