reklama
 

Typologie obočí: Osobnost poznáte podle tvaru

O obočí jsme už toho napsali hodně. Jedno je jisté: Je třeba mu věnovat náležitou pozornost. Nejde totiž jen o estetickou záležitost. Věděli jste například, že existuje něco jako psychologie obočí?

Foto: iStock

"Mnoho lidí si to neuvědomuje, ale vzhled obočí velmi výrazně ovlivňuje první dojem. Péči a úpravě obočí bychom proto měli věnovat podobnou pozornost jako třeba výběru vhodných šatů nebo make-upu.

I drobnou a finančně nenáročnou úpravou obočí jsme často schopní dosáhnout obdobně výrazné změny svého vzhledu jako třeba v případě změny účesu," říká Petr Stoklasa ze společnosti Mako Butterfly, která na českém trhu zastupuje značku RefectoCil, profesionální kosmetiku zaměřenou na styling a péči o řasy a obočí.

Přirozenost táhne

Velkým trendem je barvit si obočí k barvě vlasů, tak aby co nejvíc ladilo," říká Petr Stoklasa s tím, že dávno odzvonilo dobám, kdy jste si mohli vybrat jen mezi černou a hnědou barvou na obočí. "RefectoCil například nabízí ve své základní řadě hned devět odstínů barev od blond přes populární odstín grafit, modro-černou, tmavomodrou, světle hnědou, kaštanovou nebo červenou. Pokud se svěříte do péče skutečnému, tedy školenému odborníkovi, namíchá vám ze základních barev odstín přímo vám na míru," upozorňuje Petr Stoklasa.

Jak se vyznat v obočí podle fyziognomie:


1) Vzdálenost obočí od sebe: Pokud je skutečně velká, je daná osoba velmi precizní a může mít až sklon k workoholismu. Obočí blízko u sebe, vypovídá o tom, že hledáte životní hodnoty jinde než v práci. Pokud je rozestup mezi očima a obočím naopak malý a oblouk obočí blízko očí, svědčí to o impulzivnosti, netrpělivosti a sklonu k náladovosti. U takového člověka nikdy nevíte, kdy změní názor, na druhou stranu má rád změnu, a tak se s ním nikdy nebudete nudit.

2) Vysoko posazené obočí: Obočí se klene vysoko nad očima a naznačuje nerozhodnost, ale také nárazově velké nasazení a nadšení pro věc, kterou ale dotyčný bohužel neumí vždy dotahovat do konce.

3) Výrazné obočí: Husté, často široké obočí mívají lidé, kteří si jdou za svým, jsou ambiciózní, sebevědomí, pečliví, důslední a dokážou nadchnout pro danou věc i své okolí.

4) Nenápadné obočí: Spíše úzké obočí světlejší barvy mívají přizpůsobiví lidé, kteří nemají rádi střety s druhými. Jsou to skromní taktici, s nimiž je druhým dobře. Mají rádi jistoty v životě, nevyhledávají změny. Ale pozor: Pokud si jinak husté obočí vytrháváte do tenké linie, nejenže to není "in", ale také to v očích druhých může měnit váš charakter, a to poměrně hodně. Pokud to s trháním obočí přeženete, může to vytvářet dojem narcismu. Platí zde tedy obecné pravidlo: mějte upravené a tak plné obočí, jak jen to jde v jeho přirozeném tvaru.

5) Rovné obočí: Mívají je více muži - sebevědomí vyrovnaní jedinci, kteří na sebe dokážou strhnout pozornost okolí. Značí to, že se na danou osobu můžete spolehnout. Je znakem vysokého intelektu, více se smyslem pro logiku než pro emoce. Tito lidé se nenechají jen tak strhnout situací, mají rádi stabilitu a klid.

6) Opačně otočené obočí: Zpočátku opačně otočený oblouček obočí mívají emotivní, spontánní lidé, vždy připraveni k akci, zábavě, ale také pomoci.

7) Obočí do obloučku: Zkrátka obočí tak akorát husté a vysoké. Mívají ho lidé přátelští, důvěryhodní, kteří rádi pomohou druhým a působí přirozeně (snad právě proto si tolik žen podvědomě upravuje obočí právě do tohoto tvaru).

8) Klenuté obočí: Mívají je přemýšliví, upovídaní extroverti, kteří jsou rádi středem pozornosti. Může také signalizovat smysl pro perfekcionismus, vysoké očekávání a nároky na sebe i druhé. Tito lidé rádi pracují sami na sebe, týmové práci se vyhýbají, ale umí řídit druhé.

Pomsta odhozené manželky. Dianne se po rozvodu kvůli mladší milence náramně baví | Video: Instagram/Dianne Laurance
reklama
reklama
reklama