reklama

Kroky k dokonalému čištění pleti: Dělejte je, i když se nelíčíte

Že je čištění pleti nezbytně důležité, jste určitě slyšeli. Jenže víte, jak na to? Omýt obličej vodou totiž ani zdaleka nestačí. Poradíme, jak na to, protože jedině dokonale čistá pleť může během noci nerušeně regenerovat, odpočívat, ale také vstřebávat účinné látky z krémů.

Foto: Yves Rocher

Pro některou z nás je to každodenní rutina a samozřejmost. Divili byste se ale, kolik žen si myslí, že stačí jen omýt obličej vodou a je hotovo. Argumentují většinou tím, že se nelíčí.

Jen pro pořádek, pojďme si zopakovat, proč je pravidelné čištění pleti vlastně tak důležité. A to nejen večer před spaním, ale i ráno, než na pleť nanesete všechny krémy a líčidla.

Co škodí naší pleti

Odumřelé kožní buňky, maz a pot vytvářejí na pleti během dne neviditelný film, na kterém ulpívá prach, pyl a další nečistoty z ovzduší. K tomu přidejte dekorativní kosmetiku. A je jedno, zda použijete "jen" oční stíny a řasenku nebo to vezmete od základů včetně make-upu, pudru a tvářenky. Zkrátka když vrstvy nečistot důkladně neodstraníte můžete se dočkat podráždění, ucpávání pórů, vzniku "pupínků", zbytečných vrásek a dalších nežádoucích reakcí včetně toho že pleť půdobí unaveně, zašedle a mdle. 

Začněte u očí

Čištění vždy začínejte odlíčením očí. Jedná se o nejcitlivější část obličeje, proto používejte speciální přípravek na oči, nebo se ujistěte, že ten váš je určený i k odličování očního okolí. Produkt naneste na tamponek a na chvilku jej přiložte na řasy a víčko, aby se líčidlo rozpustilo a šlo snadněji setřít. Líčidla stírejte krouživými tahy od vnějšího k vnitřnímu koutku oka, nikoli naopak.

Které produkty zvolit dál?

Záleží na typu vaší pleti. Každopádně začněte čistící přípravek, který pleť zbaví nečistot rozpustných v tucích. Ty voda z obličeje nikdy nedostane. Na výběr máte čistící emulze, mléka, gely a pěny, které se nanášejí na vatové tamponky nebo přímo na mokrou pleť a následně se oplachují. Vždy je třeba řídit se návodem k použití. V poslední době si našly své místo na trhu i čisticí balzámy, které se na pleti změní v jemný olej a ve spojení s vodou na hýčkající čistící emulzi.

Při výběru dávejte pozor na složení produktů a snažte se volit spíše ty, jež mají ve složení přírodní složky. Vynikající jsou například odličovací přípravky značky Yves Rocher z řady Hydra Végétal (www.yves-rocher.cz), jež obsahují výtažky z kosmatcovníku. Tato rostlina pomáhá zachytit vodu ve všech vrstvách pleti a udržet ji tam pro nepřetržitou hydrataci.

Dočištění a tonizace pleti

Dále přijde na řadu pleťová voda či tonikum, jež pleť krásně dočistí a osvěží, dodá jí potřebné látky a vypne ji. Tamponek a pleťovou vodu byste měla vzít do ruky také ráno, abyste pleť zbavila kožního mazu, potu či odumřelých buněk, které vyprodukuje v průběhu regeneračního nočního procesu.

Něco navíc

Zhruba jednou za týden je vhodné poskytnout pleti peeling, který ji zbaví vrstvy odumřelých buněk a celkově ji rozjasní. Alespoň jednou za měsíc si pak dopřát vaší pleti hloubkové čištění v kosmetickém salonu. "Čištění pleti je naprostým základem péče o pleť. V našem salonu vždy čisticí procedury přizpůsobujeme věku klientek, vzhledu a stavu pórů a stavu vlhkosti pleti. Velice účinné jsou například například kosmetická ošetření Clayspray. Jde o jílové emulze ve spreji, které jsou přírodní, hypoalergenní, neobsahují barviva, umělá aromata ani konzervanty. Díky skutečně vysokému obsahu minerálních látek a stopových prvků mají produkty řadu silných okamžitých účinků na pleť," říká Jana Petráková, majitelka pražského salonu Korunka.   

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama