reklama

Pomocí make-upu ze sebe čínská umělkyně udělá umělecké dílo i příšeru z hororu

Čínská umělkyně Mimi Choi, která v současnosti žije v Kanadě, dokáže lidskou tvář proměnit v malířské plátno. Na sociálních sítích má skoro dva miliony sledujících, kteří obdivují její neskutečné obrazy vytvořené pomocí make-upu.

Prohlédnout grafiku
Foto: Instagram Mimi Choi

Mimi Choi je profesionální vizážistka žijící ve Vancouveru, která se narodila v Macau - bývalé portugalské kolonii na jihovýchodním pobřeží Číny. V polovině 90. let emigrovala s rodiči do Kanady, kde nyní pracuje a také vyučuje.

Mimi se inspiruje z různých zdrojů. Patří mezi ně vzory a textury z jejího okolí, digitální umění vytvořené pomocí photoshopu a surrealistické obrazy od mistrů iluzionistů, jako jsou Salvador Dalí a M. C. Escher. Mimi také trpí spánkovou paralýzou - stavem, kdy je její mysl při vědomí, ale tělo při probuzení dočasně nereaguje. Během těchto záchvatů zažívá živé a často děsivé vize, které inspirovaly mnohé z jejích morbidnějších výtvorů.

Na její práci se podívejte do naší galerie.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama