reklama

Čím voní celebrity? Milují parfémy s hořkým pomerančem, kosatcem či zvonkem

Parfémy jsou nedílnou součástí šatníku a osobního stylu, podobně jako boty nebo kabelka. Parfémy znaly již starověké národy a v průběhu historie byly častokrát spojovány s náboženskými rituály. Dnes jsou to jedny z nejvýdělečnějších a nejprodávanějších kosmetických výrobků na světě. Podívejte se, čím se voní slavné ženy.

Victoria Beckhamová Prohlédnout grafiku
Victoria Beckhamová | Foto: Reuters

Victoria Beckhamová dává přednost osobitým a vzácným niché parfémům z netypických ingrediencí, vévodkyně Meghan preferuje londýnskou značku Jo Malone a pro Susan Sarandonovou je parfém spojen vždy s určitým filmem. 

Parfémy se rozlišují dle intenzity vůně a doby trvání. Nejintenzivnější jsou parfémy, po nich následují parfémované vody a pak toaletní vody. Ty se navíc dělí do různých skupin dle převažujících složek. Parfémy tak mohou být květinové, orientální, citrusové, dřevité nebo třeba kožené. Skládají se ze tří hlavních částí - hlavy, která utváří první dojem, srdce a základu. 

Parfémy by měly vhodně podtrhnout energii a sebejistotu člověka. Nezapomínejte, že každý parfém voní na každém jinak a při výběru nás ovlivňuje i momentální nálada. Ideální je také parfémy střídat dle ročního období a příležitostí. 

Čím se nejraději voní vévodkyně Meghan nebo Victoria Beckhamová? Projděte si náš přehled.

reklama
reklama