reklama

Celé dětství jsem kvůli nosu trpěla. Teď jsem konečně spokojená

Na plastickou operaci vás občas dožene i nehoda, nejen marnivost. Lenka si jako malá zlomila nos, špatně jí srostl a bohužel to bylo dost vidět...

Foto: Medicom Clinic

"Když mi bylo asi osm let, šly jsme si s kamarádkou hrát ven na houpačky. Jedna z nich ale měla špatné prkénko a já se houpala a houpala, až pode mnou v té nejvyšší možné výšce prasklo a já spadla. Doslova jsem se rozplácla obličejem přímo na zem! Odnesl to bohužel můj nos, který mi pak špatně srostl a zůstal na něm ošklivý hrbol," vypráví dnes devětadvacetiletá Lenka.

"Celé dětství i dospívání jsem kvůli svému nosu dost trpěla. Kdykoli se na mě někdo podíval, měla jsem pocit, že mi zírá jen na nos. Někteří lidé mi sice tvrdili, že jim přijde sexy, ale já byla pevně přesvědčená o tom, že to rozhodně hezké není. Nikdy jsem si nedělala z vlasů culík, aby můj nos nebyl ještě nápadnější. A také jsem si dávala dobrý pozor, abych k lidem nestála bokem. Asi si každý dovede představit, co podobný handicap udělá se sebevědomím dospívající holky…

K rozhodnutí nechat si špatně srostlý nos srovnat jsem se odhodlávala docela dlouho. Jednoho dne jsem si ale řekla, že toho váhání už bylo dost a je čas na změnu. Odvahu mi dodal pan doktor Ondrejka z Medicom Clinic, který mi vysvětlil, že napravit můj nos nebude žádný problém, a vysvětlil mi, co všechno taková operace obnáší. 

Operace proběhla úplně bez komplikací a nejvíc mě překvapilo, že jsem po ní neměla žádné bolesti. Po více než týdnu mi z nosu sundali dlahu a mírné otoky i modřiny poměrně rychle mizely. Z výsledku mám obrovskou radost. Doslova a do písmene jsem nadšená. Je super, když si můžete vyčesat vysoký drdol a nechat vyniknout svůj obličej. Navíc mi hodně lidí říká, že teď moje tvář působí mnohem jemněji a něžněji."

Co na to lékař?

"U klientky jsme provedli kompletní rhinoplastiku - plastickou operaci nosu s odstraněním hrbolu, korekci profilu, zúžení kostry a špičky nosu. Operační výkon trval přibližně hodinu a probíhal v celkové anestezii. Po operaci jsme klientku na den hospitalizovali na klinice. Druhý den jsme z nosu odstranili tamponádu a propustili Lenku do domácího ošetřování. To spočívalo ve vytírání nosních dírek desinfekční mastí.

Po týdnu jsme Lence z nosu odstranili sádrovou dlahu s tím, že si ji bude další týden přikládat už pouze na noc. Poté se klientka znovu začala zapojovat do běžného života. Operace i doba hojení proběhla bez komplikací. Klientka byla až překvapená, že se pooperační období obešlo bez bolesti. S odstupem času odezněly i otoky a došlo ke stabilizaci stavu," popisuje plastický chirurg Peter Ondrejka.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama