reklama

8 chyb, které ženy dělají při holení nohou

Jak si holit nohy, aby vydržely co nejdéle hladké, a kůže nepálila a nebyla suchá?

Foto: iStock

Tak banální věc jako holení nohou, říkáte si. Jenže jistě také znáte suchou kůži po holení, nebo dokonce pálení a zarudnutí. A jistě jste už zaznamenala, že někdy vydrží nohy hladké dva dny, zatímco jindy máte už za pár hodin pocit, že chloupky rostou téměř před očima.

Jak se tedy běžnou žiletkou, tedy bez elektrického strojku, oholit co nejlépe a co nejšetrněji?

1) Správný postup ve sprše

Často se začnete holit okamžitě poté, co vlezete do sprchy, abyste ušetřila čas, nebo nad tím možná prostě vůbec nepřemýšlíte a jedete. Mnohem lepší přitom je vydržet ve sprše nebo ve vaně alespoň patnáct minut, během nichž chloupky změknou a otevřou se jejich folikuly. Díky tomu pak jdou oholit mnohem snadněji a také důkladněji, tedy u samého kořínku, takže nohy vydrží déle hladší.

2) Ráno nebo večer?

Obzvlášť v létě necháváme holení nohou až na ráno, abychom vyrazily s krásně hladkou kůží. Jenže po večerním holení bude ve skutečnosti ještě hladší. Kůže kolem chloupků se během noci zacelí a není na místech, kde byly chloupky, "otevřená".

3) Absence pěny

Vůbec nejhorší, co svým nohám při holení můžeme udělat, je holit je nasucho. Tím si koledujete o podrážděnou kůži, která může pálit a červenat se ještě několik dalších dní. Pokud si myslíte, že pěnu nahradíte mýdlem, nedělejte to. To už je lepší jen obyčejná voda, ale jako náhražku můžete použít i vlasový kondicionér. I ten zajistí, že ostří po kůži pěkně sklouzne, aniž by ji poranilo. Pokud se nechcete s pěnou zdržovat, nebo si ji pravidelně zapomínáte koupit, pořiďte si alespoň takové holítko, jehož hlavice je napuštěná gelem, který kůži změkčuje.

4) Holítka na jedno použití

Když ho použijete jednou za čas, protože jste odjela na dovolenou a zapomněla si svůj obvyklý strojek doma, nic se neděje. Ale pro běžné používání nejsou úplně ideální. Většinou totiž mají jen jeden břit, ovšem čtyři nebo pět břitů vás zbaví chloupků mnohem spolehlivěji a šetrněji.

5) Výměna nástroje

Častou chybou je, že strojek nevyměňujeme za nový dostatečně často, a pak dráždíme kůži tupými břity, které navíc ani dostatečně neoholí. Ideálně bychom měli hlavici zahodit hned, jak si všimneme, že nefunguje tak dobře jako na začátku, což bývá zhruba po deseti použitích.

6) Špatný směr

Ženy mají tendenci holit se nejprve proti směru růstu chloupků, jednoduše proto, že se zdá, že tak vezmou chloupky blíž ke kůži. Ideální přitom je postupovat nejprve po směru, a pokud máte hodně citlivou kůži, na protisměr úplně zapomeňte. Pokud máte dobrý gel či pěnu, uvidíte, že vám holení po směru bohatě postačí.

7) Boj proti zarůstání

Také vám občas zarůstají chloupky, a také proti tomu vůbec nic neděláte? Zvykněte si třeba den před holením udělat důkladný peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk, do kterých chloupky zarůstají. Předejdete tomu právě i holením pouze po směru růstu.

8) Partnerův strojek

Pánské strojky nemusí být ani náhodou lepší než ty dámské, navíc nevíte, jak dlouho už ho partner používá, takže si jím můžete ublížit, a také to není zrovna dvakrát hygienické. Pořiďte si proto svůj. Skvělým tipem je například novinka, kterou představila značka Braun. Jde o epilátor Braun Silk-épil 3 (1399 Kč), který má nejen dvě rychlosti, speciálně navržený ergonomický tvar a moderní, kompaktní design, ale je vybaven i mnoha praktickými vychytávkami, jako je například výměnná holicí hlava pro depilaci na velmi citlivých místech.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama