reklama

Peeling těla i obličeje: Dodržujte pět pravidel správného používání

Peeling celého těla je teď trendy stejně jako olejování. Proč je exfoliace pokožky tak podstatná a jak na ni, abychom si spíše neublížily?

Foto: Shutterstock

Peeling můžete provádět na celém těle, tedy jemnější peeling na obličejovou část a hrubější na část od hrudníku až po chodidla. U suchých a citlivých typů pleti doporučuji provádět obličejový peeling jedenkrát až dvakrát za měsíc, u mastnějších typů jedenkrát za týden.

Tělový peeling můžete aplikovat dvakrát do měsíce pro zlepšení prokrvení kůže, a to nejlépe při sprchování. Peelingy vyrábí v podstatě všechny značky na trhu. Můžete si ale většinu udělat i sama doma a vyjde vás to mnohem levněji.

Peeling, odstraňovač strií

Exfoliace je pro naši pokožku žádoucí. Pravidelné odstraňování odumřelých kožních buněk prospívá všem, bez ohledu na věk nebo pohlaví. Pleť je díky této proceduře hladká, prokrvená a zdravá. Kvalitní peelingy dokážou zatočit s celulitidou i striemi. Na co nesmíte zapomínat při jakémkoliv peelingu, je pár zásad, kterými si spíše ubližujeme, než získáváme.

1) Peeling je vhodný pro všechny typy pleti

Tento způsob očisty je vhodný pro všechny typy pleti, tedy pro stárnoucí, normální, mastnou i pro citlivou pleť. Zvláště ten domácí, bez zbytečných přidaných chemických látek a konzervantů. Jen si v případě citlivé pleti vezměte na pomoc peeling opravdu jemný a postačí vám provádět ho jednou za měsíc.

2) Pouze na navlhčenou pokožku

Nikdy nepoužívejte peeling na suchou pokožku, nadělala byste víc škody než užitku. Peeling se správně používá pouze za předpokladu, že ho dáte na navlhčenou kůži, jinak byste si ji podřela. Jediné, co byste cítila, by bylo pálení a pnutí.

3) Nedrhnut do úmoru

V tomto směru nebuďte "přepečlivka". Kůže nedrhněte místečko po místečku, a netlačte na ni. Peeling byste měla dělat lehce krouživými pohyby. Pokud máte nějaké kožní potíže či alergické reakce, pak určitě peeling neprovádějte a počkejte, až se pokožka zklidní.

4) Nepoužívejte peeling příliš často

Hned v úvodu článku jsme napsali, jak často by se zhruba peeling měl používat. Pokud by to bylo častěji, pokožka by pak mohla být mechanicky drážděná a ztrácela by svou přirozenou ochrannou vrstvu. V takovém případě může nastat rudnutí, pálení a další reakce na podráždění.

5) Hydratace jako závěrečná tečka

Po peelingu pleť pořádně "nakrmte". Přece jen jste během procedury rozdráždili ochrannou vrstvu kůže, proto je třeba ji pořádně promazat a hydratovat. Mléko, krém nebo olej do kůže pořádně vetřete.

Jak si peeling vyrobit doma?

Protože kůže není na celém těle stejně silná, nemůžete vystačit s jedním přípravkem na celé tělo. Začneme tím nejcitlivějším – obličejem. Na peeling obličeje použijeme jemný olej, například mandlový, jojobový nebo z hroznových semen a velejemné částečky například kvalitní mleté kávy nebo najemno mletých vloček. Lidé s mastnou pletí, kteří se používání oleje – ač bezdůvodně – obávají, ho mohou nahradit jogurtem. Navlhčenou pleť prsty s naneseným peelingem hladíme, jemně masírujeme (v žádném případě nedrhneme a netlačíme), dokud je nám to příjemné. Poté omyjeme.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama