reklama

5 tipů, jak okouzlit dekoltem na každém plese i večírku

Ať už se chystáte přímo na ples nebo máte před sebou další sobotní party, pánskou část osazenstva určitě zaujmete svůdným dekoltem. Aby působil přesně tak, jak si přejete, dali jsme pro vás spolu s dermatology i make-up artisty dohromady pět klíčových rad.

Foto: Shutterstock

Chcete-li, aby váš dekolt působil mladistvě, udržovaně a svůdně, je zapotřebí, abyste o něj pečovala ideálně po celý rok. Důležitá je zejména jeho ochrana před sluncem a zároveň každodenní péče o něj ráno i večer příslušnou kosmetikou. Používat můžete krémy určené přímo pro tuto partii nebo i stejné produkty, jakými jste zvyklá pečovat o svůj obličej.

Vzhled dekoltu se ale samozřejmě dá patřičně vylepšit i takzvaně na last minute. Jakou péči byste měla dopřát pokožce v dekoltu a kterým prvkům v líčení se raději vyhnout?

Vsaďte na domácí peeling

Čím větší počet dnů budete mít před akcí na přípravu svého dekoltu, tím lépe. V takovém případě byste si totiž mohla domů pořídit třeba nějaký druh peelingu a každý večer ho do této oblasti (po důkladném vyčištění pleti) aplikovat. Vlastně byste si tak udělala takovou intenzivní pleťovou kúru, která bude v den D ve vašem výstřihu rozhodně znát. "Doporučila bych například peeling s kyselinou glykolovou. Jedná se o přírodní složku cukrové třtiny, která patří mezi tzv. AHA kyseliny. Kyselina glykolová způsobuje jemné olupování kůže, které urychluje obnovu buněk, vyrovnává nerovnoměrné pigmentace, stahuje póry a dokonce přispívá k vyhlazení vrásek,"uvádí MUDr.  Iva Obstová, korektivní dermatoložka z MEDICOM Clinic.

Použijte hydratační masku

Kromě peelingu můžete v předvečer plesu ošetřit pleť i hydratační maskou. Obsahuje spoustu zvláčňujících a regeneračních látek (například vitamin E, glycerin, bambucké máslo apod.), díky nimž se vaše pleť během noci krásně zregeneruje a vyhladí. Mimochodem: Jednou týdně by si váš dekolt i celý obličej zasloužily hydratační masku i v tom případě, že na žádnou společenskou událost namířeno nemáte. Prostě jen tak. Preventivně. Pro blaho, relax, pro krásu. Hydratační maskou totiž zpomalíte tvorbu jemných linek, které jsou předzvěstí hlubokých vrásek na pleti.

Svěřte se do rukou odborníků na pleť

Máte-li dostatek času i peněz, objednejte se čas od času (ideálně dva až tři týdny před významnou událostí, kde chcete zazářit) také na estetickou dermatologii. Zkušené dermatoložky vám na klinice poradí, jakou péči přesně váš dekolt potřebuje. "V péči o dekolt se nejčastěji uplatňuje chemický peeling, intenzivní pulzní světlo (IPL), radiofrekvence a různé lasery. Vynikající efekt má také mezoterapie, tedy hloubková hydtatace pleti, při níž se až do podkoží dostává vysoce koncetrovaná kyselina hyaluronová spolu s dalšími výživnými látkami," vyjmenovává dermatoložka Iva Obstová.

Zapomeňte na zbytečné odzdoby

Lesk a třpyt v dekoltu, stejně jako na obličeji, je podle make-up artistů dávno pasé. K vhodnějším volbám podle nich patří matná varianta líčení. "Třpytky si umím představit jedině na velmi mladé pleti a i tak bych byl při jejich aplikaci velmi střídmý. Ženám ve středním a zralém věku bych třpyt ani tetováž nedoporučil vůbec. Umím si na nich představit maximálně malé množství samoopalovacího krému s mírným odleskem, anebo sypký pudr. Ten sjednotí tón pleti a dodá dekoltu svěžest," tvrdímake-up artista Tomáš Vida. Podle něj můžete před odchodem na party do dekoltu aplikovat také tělový make-up nebo pleťové sérum.

Osvojte si pravidla contouringu

Pokud se vám zdá sjednocení pleti v dekoltu pouhým make-upem nebo sypkým pudrem krapet málo, můžete se pustit i do tzv. contouringu. Potřebovat k němu budete jeden výrazně tmavší pudr a jeden naopak světlejší. "Tmavý pudr aplikujte pod a těsně nad klíční kost, která díky tomu na pohled vystoupí. Tento trik vám může ubrat z dekoltu překvapivě až několik kil. Pokud potřebujete opticky zvětšit poprsí, zkuste si tmavým pudrem zvýraznit žlábek mezi prsy do tvaru písmene V. Poté použijte hodně světlý pudr, do kterého vytvořené tmavé tóny dostatečně zapracujete. Důležité je, aby výsledek působil co nejvíce přirozeně," radí na závěr vizážistka Petra Plocková.

Lockdown je jediná šance. To, k čemu směřujeme, je smutné a tragické, říká Levínský | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama