reklama

5 + 1 tip na domácí pleťové masky: Buďte krásnější rychle a za pár korun

Kdo by nechtěl krásnou a zdravou pleť bez známek stárnutí, únavy a zbytečného stresu? Jenomže čas zastavit nejde a současné životní tempo si vybírá svou daň. Přesto existuje celá řada jednoduchých receptů, jak si za pár korun a během chvilky vylepšit svůj vzhled a stav pokožky.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Při výběru kosmetických přípravků i přípravě domácích pleťových masek je třeba znát svůj typ pokožky, protože každá má své specifické projevy i potřeby. Budete-li o svou pleť dobře a pravidelně pečovat, odmění se vám svěžím vzhledem, a to i ve chvílích, kdy úplně svěží nebudete.

Pleť rozdělujeme do čtyř základních skupin:

Suchá pleť

Typické jsou pro ni drobné póry a matný povrch bez lesku. Vrásky se tvoří relativně snadno, především kolem očí a úst. Častěji praská a tvoří se na ní drobné šupinky. Základem péče je dobrá hydratace.

Normální pleť

Vypadá zdravě a svěže, výjimečně se vyskytnou ucpané póry či akné. Vrásky se objevují až v pozdějším věku a péče o ni není příliš náročná. I tady ovšem platí, že čištění a pravidelná péče jsou základem dlouhodobého úspěchu.

Smíšená pleť          

Vypadá zdravě a hladce, pouze v tzv. T-zóně (středová zóna obličeje - čelo, nos a brada) je mastnější než jinde. Vrásky se vyskytují později, podobně jako u normální pleti.

Mastná pleť

Tento typ pleti je důsledkem nadměrné činnosti tukových žláz. Typické jsou pro ni výrazné póry, ať už čisté (tuk vytéká na povrch a pleť je lesklá), anebo ucpané, kdy vznikají černé tečky a nežádoucí akné.

Vysoký obsah tuku na povrchu pleti umožňuje horním vrstvám pokožky zadržovat vodu a chrání před vysycháním. Vrásky se začínají tvořit až v pozdějším věku, o to jsou pak ale výraznější.

Krásná pleť je, když…

Jak už bylo řečeno na začátku. Každý typ pleti má své specifické potřeby. I tady ale často platí‚ že méně je více a rozumná míra péče i vynaložených prostředků je jistě namístě.

Není třeba utrácet tisíce za drahou kosmetiku, někdy dobře poslouží i domácí pleťová maska z běžně dostupných a relativně laciných prostředků.

Prohlédněte si naši galerii a najděte si pro sebe tu nejvhodnější pleťovou masku.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama