reklama
 

Kosmetický manuál: Naučte se jednou provždy používat pleťová séra

Sérum nenahrazuje denní nebo noční krém. Jde pouze o doplněk. A opravdu není jen pro ženy 50+. Najdeme i taková séra, která pomáhají s problematickou pletí i v postpubertálním rozpuku.

Foto: iStock

Zjistila jsem, že kolem sér existuje mezi ženami řada mýtů a základních nejasností. Abychom v této problematice jednou provždy netápaly, zkusme si je tedy vyjasnit.

1) Stačí jednou týdně, jako maska

Mnoho žen si stále ještě myslí, že sérum stačí použít jen tak svátečně, třeba jednou týdně, místo obvyklého krému, a že tímto činem způsobí své pleti kdovíjaké blaho. Takové užívání bude mít na pokožku v podstatě nulový efekt. Sérum je proto třeba nanášet na pleť minimálně jednou denně.

2) Sérum se používá vždy večer

To není tak úplně pravda. Záleží na stavu a typu pokožky. Antioxidační sérum je fajn použít ráno, protože pomáhá pokožce chránit se proti vlivům vnějšího prostředí. Sérum proti pigmentovým skvrnám je dobré použít večer, kdy už nejdete na slunce. Protivráskové, hydratační nebo liftingové sérum můžete nanášet naopak ráno i večer.

3) Je určeno jen pro zralou pleť

Ne. Séra můžeme používat v podstatě v jakémkoliv věku. Samozřejmě, pleť kolem třicítky už občas projevuje známky únavy a vyžaduje hlubší hydratační péči, takže už v tomto věku je pravidelné používání sér namístě na sto procent. Ale jsou i značky (například Nobilis Tilia, Juicy Beauty, John Masters Organics a jiné), které se zabývají i séry, která dokážou pracovat s problematickou aknózní mladší pletí nebo s pokožkou, která má sklony k tvorbě pigmentových skvrn.

4) Séra nahrazují krémy

Nesmysl. Sérum je něco jako energetická vzpruha pro pleť obsahující látky, které se dostanou hlouběji do pokožky. Pokud jste se rozhodla zařadit ho do každodenní péče, pamatujte si, že se musí nanášet jednou nebo dvakrát denně na vyčištěnou pleť před použitím krému. Sérum se do pokožky nemasíruje, jen lehce vklepává. Samozřejmě nezapomeňte na krk a dekolt.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama