reklama

Oči bez vrásek, otoků a tmavých kruhů: Péče začíná u odlíčení a vhodného krému

Pokožka v okolí očí je velice jemná a tenoučká, proto se právě v těchto místech tvoří první vrásky nejčastěji. Jak stárneme, postupně jich přibývá, prohlubují se a přidávají se k nim také tmavé kruhy a někdy i nevzhledné otoky. Čas sice nezastavíme, ale proti těmto známkám stárnutí a únavy máme v rukou celkem účinné zbraně. A ani zdaleka to nejsou jen krémy. I když bez nich se neobejdete.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

O pokožku v okolí očí bychom se měli začít zajímat zhruba kolem pětadvacítky, protože v tomto věku začíná pleť prokazatelně ochabovat. Správná péče ale neznamená pořídit si oční krém a občas se s ním namazat. Chce to něco navíc. 

Základem je důkladné odličování. Zapomeňte ale na vodu a mýdlo. Tím pokožku zbytečně vysušíte. Sáhněte raději po speciálním přípravku na odlíčení očního make-upu. Jak poznáte kvalitní odličovač? Nejenže vám bez problémů odstraní i voděodolnou řasenku, ale zároveň nepodráždí oči. Při jeho výběru sledujte údaje na etiketě. "Vašim řasám prospějí aktivní látky, jako jsou tenzidy z kokosového oleje a glycerin," říká kosmetička značky Essenté Nikol Bárová.

Je potřeba mít oční krém?

Dost možná patříte k lidem, kteří si kladou otázku, proč byste si nevystačili s běžným krémem na obličej. Záleží na několika okolnostech. Pleť v okolí očí má přece jen trochu jiné potřeby než zbytek obličeje a krku. Speciální složení, jež oční krém nabízí, je určitě nutností v případě, že máte citlivou pleť, tvoří se vám pod očima tmavé kruhy, otoky, případně už jste ve věku, kdy se tvoří vrásky. Při výběru očního krému je tedy důležité dbát na složení a zaměřit se na problémy, které potřebujete řešit. Důležitá je také aplikace přípravku, jemně jej vklepejte na pokožku. "Doporučuji nanášet krém bříšky prstů, nejlépe prsteníčkem, který má jemnější motoriku. Ukazováček by vyvinul příliš velký tlak. Jde o to, zbytečně kůži nevytahovat," radí kosmetička. 

Masáž dokáže hodně

Výborným způsobem, jak předejít otokům očí a celkově zlepšit vzhled očního okolí, je spojit účinný oční krém s pravidelnou lymfatickou masáží obličeje. Ta se provádí jemnými krouživými pohyby a poklepáváním, které se střídají s jemným mírným tlakem. Na pomoc si můžete vzít masážní váleček (roller) vyrobený z některého z přírodních kamenů. Nejčastěji je to růženín nebo nefrit. Pravidelným masírováním si zlepšíte cirkulaci krve, rozproudíte lymfu, a tak se zbavíte otoků a sjednotíte tón pleti. Mikromasáž očního okolí si můžete dopřát i v podobě kosmetického ošetření v salonu.

Pomůže také odborník

Pokud chcete péči o oční okolí dotáhnout k dokonalosti, nemusíte se stydět ani za návštěvu estetického dermatologa. Vrásky kolem očí, s nimiž si už neporadí oční krém, lze odstranit aplikací botulotoxinu. Lze jej aplikovat tak, aby nedošlo k "maskovitému" výrazu a tvář působila přirozeně. Výhodou je že ošetření botulotoxinem trvá jen pár minut, výsledek se dostaví za dva až tři dny a vydrží zhruba tři měsíce. Pro udržení efektu je vhodné chodit na toto ošetření pravidelně a rozhodně se vyplatí poprvé přijít včas, dokud vrásky ještě nejsou příliš hluboké. Botulotoxin ostatně slouží i jako skvělá prevence proti jejich prohlubování a další tvorbě," uvádí korektivní dermatoložka MUDr. Markéta Majerová z Medicom Clinic.  

Kromě vrásek okolo očí ovšem ženám velmi často vadí také temné kruhy pod očima. "Oblast pod očima pro změnu ošetřujeme výplněmi s kyselinou hyaluronovou. Ta se do podkoží aplikuje pomocí tenké kanylky. Oblast pod očima je pak mnohem plnější, bez propadlých oblouků. Oční okolí díky tomu vypadá odpočatěji, tvář ženy celkově omládne. Aplikace výplní s kyselinou hyaluronovou patří spolu s aplikací botulotoxinu ke dvěma nejčastějším omlazujícím ošetřením, které dnes ženy na estetických klinikách vyhledávají," dodává dermatoložka.

Bez spánku a vody to nepůjde

Můžete investovat do drahých krémů, procedur a estetických zákroků, ale málo platné. Těžko můžete chtít, aby byly vaše oči rozzářené a působily odpočinutým a svěžím dojmem, když se pořádně nevyspíte. Základem vaší krásy je tedy dostatek odpočinku a relaxace. A také dodržování pitného režimu. Vypít dva litry tekutin není takový problém a svojí pokožce obecně (nejen té v okolí očí) tím prokážete velkou službu.

A jaké přípravky je vhodné pro péči o oční okolí používat? Naše tipy najdete v grafice.

 

reklama
reklama