reklama

Kongresmani se bojí

Lobbista Abramoff se včera přiznal k uplácení politiků a také že neoprávněně použil 25 milionů dolarů od svých klientů. Jeho přiznání teď nejpíš otřese americkým Kongresem, kde měl Abramoff rozsáhlé vztahy s republikánskými i demokratickými poslanci. Zákonodárcům platil příspěvky na volební kampaně a "uplácel" je například lístky na fotbal nebo drahými dary.

Abramoff navíc "ošidil" také indiánský kmen, který chtěl využít jeho služeb. Kmenu doporučil služby PR agentury svého přítele Michaela Scanlona, bývalého spolupracovníka Toma DeLaye. Jeho firma pak ale vrátila polovinu z ceny, kterou Indiáni zaplatili, tedy 25 milionů dolarů, zpátky Abramoffovi.

Místo charity golf

Abramoff také podle CNN přiznal, že peníze, které údajně posílal na charitu, použil k zaplacení golfového výletu do Skotska.

Vyšetřovatelé se díky lobbistovu přiznání chtějí zaměřit hlavně na šéfa republikánského klubu ve Sněmovně reprezentantů Toma DeLaye, kterého vyšetřují také kvůli praní špinavých peněz. Přečtěte si o něm více.

Podezřelý je také ohijský poslanec Bob Ney a dalších asi dvacet vysoce postavených kongresmanů, kteří s ním měli nadstandardní vztahy.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama