reklama
 

Kondolence Václava Klause

Vážená paní Fajtlová, s hlubokým zármutkem jsem přijal dnešní zprávu o smrti Vašeho manžela, generálporučíka Františka Fajtla.

Prezident konstatoval, že ne vždycky se s Paroubkovým kabinetem shodl, vztahy mezi Hradem a Strakovou akademií označil však za korektní.
Prezident konstatoval, že ne vždycky se s Paroubkovým kabinetem shodl, vztahy mezi Hradem a Strakovou akademií označil však za korektní. | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Vašeho manžela jsem si já, a stejně tak i česká veřejnost, vážil jako osobnosti, která se významně zapsala do našich dějin. Byl nejen vynikajícím letcem a velitelem, ale také symbolem zápasu o vítězství demokratických myšlenek v naší vlasti. Jako člověk nesmírně čestný a zásadový prokázal velkou osobní statečnost a vždy kladl zájmy společnosti nad zájmy vlastní. Naše země v něm ztrácí muže, jehož činy jsou inspirací pro další generace.

Jsem rád, že jsem mohl generálu Fajtlovi propůjčit nejvyšší státní vyznamenání Řád Bílého lva. Na generálporučíka Františka Fajtla budeme vzpomínat vždy s úctou a vděčností. Přijměte prosím, Vy i celá Vaše rodina, mou nejhlubší soustrast.

S úctou Václav Klaus

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama