reklama
 

Život bez akné? Čeští vědci přišli jak na to

Čeští vědci po desíti letech výzkumu přišli na mechanismus, který účinné odstraňuje akné. Přístroj s 90procentní účinností, který vyvinuli, nyní používá přes 30 tisíc lidí na celém světě.

Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Žena.cz neovlivňuje jeho obsah a není jeho autorem.
Foto: komerční článek

Používá ho thajská miss nebo arabští šejkové. Přístroj českých vědců Face-Up! si za rok, kdy je na trhu, oblíbilo už 30 tisíc uživatelů po celém světě. Aby ne - přístroj proti akné totiž můžete používat v pohodlí domova, stačí na to 10 minut denně a má 90procentní účinnost.

Jde o první přístroj na světě, který kombinuje účinky plošného magnetického a světelného pole a tepla. Zní to jako věda? Použití je přitom úplně jednoduché a zcela bezbolestné! Stačí 10 minut denně. Aplikace je tak snadná, že ji zvládnete, zatímco se budete dívat na seriál nebo surfovat po internetu. 

Neutrácejte za kosmetiku, vsaďte na vědu!

Přístroj, který přes 10 let vyvíjeli brněnští a plzeňští vědci, urychluje metabolizmus kožních buněk, a tím pomáhá odstranit akné. Zároveň zlepšuje vlastnosti kůže. Tlumí produkci kožního mazu, pleť lépe hydratuje, zvyšuje se její pružnost a vyrovnává drobné nerovnosti.

„Přístroj Face-Up! lze použít k denní  kosmetické péči o pleť. Může se  souběžně s léčbou používat u běžných lehkých forem akné, které nevyžadují návštěvu lékaře. Pokud jsou formy akné závažnější, je vždy nutné postup konzultovat s lékařem. Zde může přístroj působit jako podpora léčby. Při pravidelném používání aknózní morfy usychají a dochází k  hojení postiženého místa," uvedla dermatoložka Petra Trojanová. Těžší formy akné je podle ní nutné už léčit v kombinaci s dalšími léčivy.


Konečně se mu vrací ztracené sebevědomí

Jak akné dokáže znepříjemnit život, ví dobře Lenka Holoubková. Jednadvacetiletá studentka z Brna s pupínky hlavně na obličeji a na zádech a s jizvami, které po akné zbyly, bojovala od svých třinácti let. Nepomohl jí ani kožní lékař. Proto když před čtyřmi lety přišla nabídka zúčastnit se jako dobrovolník testování účinnosti nového přístroje Face-Up! v klinické studii, neváhala.

„Po desíti dnech jsem začala vidět první výsledky. Nejen že pupínky začaly ustupovat, ale co bylo pro mě mnohem důležitější, začaly se mi zacelovat jizvy po akné. Za dva týdny půlka z nich zmizela," vzpomíná Lenka. Podobný výsledek zaznamenala i Lenčina maminka, která se studie také zúčastnila. „Přístroj nám oběma hodně pomohl," uznává.

Face-Up! pomohl také 21letému synovi paní Lubomíry. „Než začal přístroj používat, měl mokvavé fialové tváře. U kožního lékaře, kam pravidelně docházel, nás opakovaně odkazovali na čistící vodičky z lékárny," vzpomíná paní Lubomíra. Vzhledem k tomu, že si rodina nemohla z finančního hlediska dovolit pravidelné laserové ošetření, hledala řešení jinde. A našla ho u přístroje Face-Up!  „Dnes, po necelých třech měsících používání, má syn celkem běžný průběh akné, bez mokvajících prohlubní a velkých boláků. Protože se mu akné tvoří v podstatně mírnější podobě, postupně se mu hojí původní známky poškození tváří a vrací ztracené sebevědomí," dodala Lubomíra.

Vědci dále zkoumají, jak novou revoluční metodu dále využít - v budoucnu by mohla pomáhat třeba k redukci celulitidy a podkožního tuku, k léčbě lupénky nebo k podpoře růstu vlasů.

Více na www.face-up.cz

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama