reklama

Kauzy stály křeslo několik zákonodárců

Praha - Podobně jako Michal Kraus muselo svá křesla v Parlamentu opustit několik politiků. Zde přinášíme jejich příběhy.

Jan Kalvoda (někdejší místopředseda vlády a ministr spravedlnosti a předseda ODA) rezignoval v prosinci 1996 na všechny své funkce kvůli aféře s neoprávněným užíváním titulu doktora práv.

Stejný krok začátkem roku 1997 udělali i Pavla Jurková (někdejší místopředsedkyně petičního výboru sněmovny, KDU-ČSL) a Ondřej Zemina (někdejší poslanec ODS).Oba opustili parlament ze stejných důvodů jako Kalvoda začátkem roku 1997.

Libor Novák (bývalý výkonný místopředseda ODS) se mandátu vzdal v prosinci 1997 v souvislosti s aférou kolem financování ODS. Veřejně se přihlásil k odpovědnosti za skandál se sponzorem, který straně věnoval 7,5 milionu korun a skrýval se za jmény dvou falešných zahraničních sponzorů. 

Miroslav Kalousek (předseda KDU-ČSL) rezignoval na svou funkci předsedy rozpočtového výboru sněmovny loni v březnu v souvislosti s kauzou kolem bytu své manželky.

Vladimír Doležal (poslanec ODS) se všech funkcí i poslaneckého mandátu vzdal toto úterý. Učinil tak v souvislosti s obviněním ze zprostředkování úplatku. 

Michal Kraus (předseda poslanců ČSSD a rozpočtového výboru sněmovny) je zatím posledním zákonodárcem, který opustil některé ze svých funkcí. Kvůli kauze kolem cesty do Ghany před čtyřmi lety, kde byl spolu s podnikatelem Františkem Rigem u jednání o investicích do továrny na zpracování kakaových bobů, rezignoval na své funkce dnes. Poslanecký mandát si však ponechal.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama