reklama

Karta na týden od 2. ledna: Neztrácejte koncentraci a přijměte nové výzvy

Stejně jako každý týden i tentokrát (a poprvé v novém roce) vám představíme jednu z tarotových karet, která určuje charakter nadcházejících sedmi dnů. Pro co bude období vhodné, na co byste se měli soustředit a čemu je dobré se raději vyhnout?

Foto: Shutterstock

Týdnu od 2. ledna bude vládnout tarotová karta Osm pentaklů (mincí). Ta patří ke skupině karet takzvaných malých arkán. Zjednodušeně lze říci, že karty z tohoto okruhu dokreslují základní dějovou linku, kterou ve výkladu určují karty arkán velkých. Objasňují způsob a udávají směr, jakým tazatel ke svému cíli dojde. Dodávají výkladu hloubku a jasnost. Co však tato karta znamená jako samostatně vytažená?

Význam karty

Osmička pentaklů představuje časem nabité zkušenosti, píli, disciplínu a potřebné dovednosti. Ukazuje, že trpělivost a vytrvalá práce na jedné straně přinášejí úspěch také jinde, protože všechno souvisí se vším. Často hovoří o tom, že máme skvělý základ, možná jsme už dosáhli dílčího cíle a jen pilujeme detaily. Důležité je dopřát si čas a odvést precizní práci, a především vytrvat. Díky zodpovědnému přístupu pak můžeme vytěžit maximum. 

Dalších z témat, která karta představuje, bývá každodennost a rutina. Možná jsme už dosáhli takové míry zkušeností, že nám jdou věci až příliš snadno od ruky. Začínáme se nudit a je třeba poohlédnout se po novém "zadání". Jen tak můžeme růst a zlepšovat se, směřovat zase o stupínek výš a vrátit svému životu pestrost. Počátek roku je pro nové výzvy ideální.

Co můžete udělat

Neztrácejte koncentraci, buďte přesní a důslední. Všímejte si detailů, odveďte precizní práci. Uplatněte své nadání, využijte nabitých zkušeností. Přijměte nové výzvy, buďte ochotni se učit.

Na co pozor

Nespokojte se s málem, nebuďte líní. Nenechte si ujít velké věci tím, že se zaměříte na nejjemnější detaily, ve kterých se ztratíte. Nespěchejte a neobětujte osobní život na úkor práce. 

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama