reklama

Gabriela Koukalová: Sportovkyním připadá malicherné líčit se

Proč se Gabriela Koukalová tak ráda líčí i ve sportu? Jaký má vztah k módě a co v dohledné době pracovně připravuje?

Gabriela Koukalová.
Gabriela Koukalová. | Foto: Klenoty Aurum

Biatlonistka Gabriela Koukalová umí překvapovat. Sebe i ty druhé: Příští dva roky bude ambasadorkou šperkařské značky Klenoty Aurum. A proč zrovna volba padla na královnu českého biatlonu? "Je ztělesněním síly, píle, smyslu pro disciplínu, které se však skrývají za křehkou krásou," říká jednatel společnosti Klenoty Aurum Rony Lori.

Je o vás známo, že si potrpíte na úpravu zevnějšku za všech okolností. Líčíte se jinak v životě a v profesi?

Ano, čím jsem starší, tím více dbám o svou pleť. Snažím se jí co nejvíce vyživovat a myslet na to, že i pokožka potřebuje odpočinek od šminek a make-upu. Proto se líčím už jen do práce. Jsem-li doma, používám pouze hydratační krémy a řasenku.

Co kromě voděodolné řasenky vyžaduje líčení na biatlon?

To je individuální záležitost. Záleží čistě na vkusu každé sportovkyně. Některým holkám stačí jen řasenka, jiné používají spousty kosmetických produktů. Já jsem si při závodech oblíbila výraznější líčení. Nejen, že se mi to vždy líbilo, ale také to byla moje metoda, díky které jsem se zbavovala předzávodního stresu. Používala jsem make-up, tvářenku, voděodolné oční linky, světlé stíny, řasenku, tužku na obočí, voděodolnou rtěnku, balzám na rty a lesk.

Jste ve svém oboru taková princezna. Čím to, že sportovkyně úplně dekorativní kosmetiku neřeší? Je to dáno určitým druhem mužské energie, kterou sport potřebuje?

Máte pravdu, že spousta sportovkyň ji neřeší. Těch důvodů je jistě víc. Myslím, že tím nejčastějším by mohla být vámi zmíněná mužská energie, kterou disponují ženy mnoha sportovních disciplín. Zakládají si na výsledcích a zabývat se svou vizáží se jim zdá malicherné. Na druhou stranu si myslím, že v posledních letech prudce stoupl počet závodnic, které jí řeší. Podle mě se společnost celkově žene za ideálem krásy mnohem více, než tomu bylo v minulosti.

Jaké jsou vaše soukromé kosmetické must- have?

Denní a noční krém, řasenka, balzám na rty a tužka na obočí.

Jak pečujete o vlasy? 

Používám vlasovou kosmetiku, která je vhodná pro můj typ vlasů. Minimálně jednou týdně si dělám vlasový zábal, nebo masku. Snažím se co nejméně používat fén a žehličku. Když už je to nutné, tak používám ochranu proti teplu. Když jsou vlasy suché, pečují o jejich konečky častým nanášením vlasového oleje. Dávám přednost natáčkám před kulmou.

Chodíte někam opravdu pravidelně, mám na mysli takové ty typicky ženské příjemnosti, jakými jsou pedikúra, manikúra, masáže…? 

Ano, chodím pravidelně na masáže, do kadeřnictví a na pedikůru. Kosmetiku jsem kvůli svému pracovnímu vytížení dodnes moc nestíhala, ale těším se, že se do budoucna polepším.

Jak moc řešíte outfity na běžné nošení a styling na večer? 

Zbožňuji módu a přistupuji k ní stejně jako k umění. Fascinuje mě um současných módních návrhářů nejen světových, ale i těch českých. Řídím se heslem, že šaty dělají člověka a tak se snažím chodit vkusně oblečená, ať jdu kamkoliv.

Máte nějakého poradce, stylistu nebo jste sama sobě rádcem?

Ráda si nechávám poradit od odborníků.V posledních několika letech jsem prošla rukami několika stylistů a módních návrhářů. Jednak oceňuji jejich originální a osvěžující nápady. Také je to pro mě pohodlné vzhledem k tomu, že jsem pracovně dost vytížená a málokdy stíhám chodit po obchodech.

Co vás v módě inspiruje?

Aktuální trendy a tvorba návrhářů, které jsem si oblíbila.

Co vy a doplňky? Upřednostňujete ve špercích jednoduchost nebo spíše extravaganci?

Jednoznačně jednoduchost. Na druhou stranu, když si vyberu oblečení, které lze doplnit i nějakým lehce extravagantním šperkem, nebojím se toho.

Co je v této oblasti vaší největší srdeční záležitostí: Zlato, stříbro nebo diamanty

Nemám srdcovku, vybírám si podle toho, co se mi hodí k oblečení. 

Jste "náušnicová" a "prstýnková" nebo máte spíše ráda sety: náušnice, náhrdelník, náramek?

Náušnicová a prstýnková.

Často býváte hvězdou společenských akcí, fotíte reklamní kampaně - jak si tyto chvíle užíváte?

Jsem vděčná, že jsem si při svém sportovním zaměstnání mohla vyzkoušet i práci v tomto směru. Každou takovou mimosportovní zkušenost beru jako výzvu a snažím se odvést co nejlepší práci. Musím ale říct, že čím déle se v rámci takových akcí zabývám svým zevnějškem, tím víc si uvědomuji, že skutečná krása se nedá vidět a je v něčem úplně jiném. 

Jaké bylo vaše poslední focení?

Jedno z posledních focení byla kampaň pro šperkařskou firmu Klenoty Aurum. To jsem si užívala moc. I když jsem ze začátku byla velice nervozní jelikož jsem na fotkách téměř nenalíčená, takže vlastně uplně jiná, než jsou na mě lidé zvyklí, musím říct, že s výsledkem jsme velice spokojená. Tato spolupráce mě inspirovala k navržení šperku, který bude představen koncem tohoto rok. Tento šperk bude inspirován biatlonem.

Chystáte po letošní rok nějaké překvapení?

Je jich víc, ale to nejzásadnější přijde 19.dubna, kdy se koná křest mé jediné knihy. Pracovali jsme na ní s kamarádem Martinem Moravcem, víc než rok a tak doufám, že to na výsledku bude znát. Musím poděkovat nejen Martinovi, ale také mému manželovi, že mi se vším ohromně pomohl a dodal mi odhodlání k tomu, abych promluvila o všech stránkách svého dosavadního života, i když to pro čtenáře bude pravděpodně překvapivé nebo spíš šokující.

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama