reklama
 

Ženskou krásu ovlivňuje vnitřní spokojenost, říká Lucie Libovická z YES Visage

Kdo jiný by mohl vyprávět více o ženské kráse podpořené vhodnými estetickými zákroky než právě Lucie Libovická. Je totiž zakladatelkou a majitelkou největší kliniky estetické medicíny a plastické chirurgie v České republice a na Slovensku.

Foto: archiv YES Visage

"Věřím v to, že šťastné ženy jsou krásné ženy," řekla kdysi Audrey Hepburn. Souhlasíte s tím?
Souhlasím, protože vnitřní spokojenost nejvíc ovlivní to, co žena vyzařuje. Ani ta nejkrásnější tvář vás neokouzlí, pokud není spojená s harmonickými pocity, vyrovnaností a klidem. A naopak u někoho, kdo je pozitivní a příjemně naladěný, vás ani nenapadne, že není dokonalý, mladý nebo krásný podle obecných měřítek.

Co znamená štěstí pro vás osobně? Kdy se cítíte nejvíc šťastná?
Nejlépe se cítím se svojí rodinou, dcerou, doma, ale i v práci, protože ta je pro mě "dalším dítětem". Nemám klasickou pracovní dobu, i o víkendech často přemýšlím o nových projektech, o tom, co bychom mohli zlepšit nebo zkusit dělat jinak. Mám obrovské štěstí, že se můžu živit něčím, co mě baví, nabíjí a inspiruje k budování dalších projektů.

Co byste ženám ve středním a starším věku poradila, pokud jde o péči o krásu a vzhled? Na co by se měly zaměřit?
Necítím se být rádcem, myslím, že velmi záleží na niterném cítění každé ženy. Má-li pocit, že by jí nějaký zákrok mohl pomoci, ať fyzicky, nebo psychicky, to je rozhodující. Za kliniku mohu říct, že naší filozofií je umožnit klientkám zpomalit čas přirozeného stárnutí, případně jejich tváři či tělu umožnit vrátit se o pár let zpět. Nebo trochu pomoci tam, kde příroda nebyla tak štědrá. Vše ale s citem pro přirozeně vypadající výsledek.

Mladé dívky berou svou krásu tak trochu jako samozřejmost. Kdy by měly začít řešit anti-ageing, aby si mladistvý vzhled uchovaly co nejdéle?
Myslím, že na mládí je krásná právě přirozenost. Je ale dobré, aby si dívky osvojily správné návyky, které jim umožní udržet si krásnou a zdravou pleť do co nejpozdnějšího věku. Důležitá je prevence: hydratace, pravidelné čištění pleti a také dostatečná ochrana před sluncem. Mladé dívky a ženy si u nás velmi oblíbily plazmalifting, zákrok, který pomocí vlastní plazmy účinně regeneruje, vyhlazuje a zpevňuje pleť, omlazení a zkvalitnění pleti tak probíhá zcela přirozenou cestou, ale působí také jako prevence dalšího stárnutí.

Pokud jde o estetické zákroky, přijde mi, že dříve to bylo ve společnosti tak trochu tabu a málokdo se k tomu přiznal. Dnes už se ženy za své úpravy tolik nestydí. Vnímáte to také tak?
Estetické výkony konečně přestávají být tabu, je to naprosto přirozené a patří k vývoji moderní společnosti. Myslím, že dnes jsou péče o zevnějšek a některé estetické zákroky (jako třeba botox) brány leckdy jako standard. Stejně pozitivně vnímám i to, jak se o sebe stále pečlivěji starají muži, aniž by to vzbuzovalo nějaké negativní emoce.

Ve svém profesním životě se zabýváte krásou, založila jste salon YES VIP, který se postupně rozvinul do rozměrů kliniky estetické medicíny. Kde se tehdy zrodila myšlenka věnovat se právě tomuto oboru?
První salon jsme otevřeli před patnácti lety, postupně jsme s dalšími pobočkami expandovali ve velkých městech a rozšiřovali nabídku služeb, nejdříve to byly lasery, později první neinvazivní zákroky. Následovaly dermatologické zákroky, plastická chirurgie, s tím samozřejmě souviselo budování nových prostor klinik, přijímání dalších zaměstnanců, lékařů. Vše vznikalo a stále vzniká v souvislostech.

Váš salon v Praze platil vždy za nejlepší místo, kde se prodlužují vlasy a řasy. Pořád to platí, nebo se už raději věnujete něčemu jinému, tedy hlavně klinice? Co má přednost?
Doufám, že to stále platí a chci, aby to tak bylo napořád. Všemu, čemu se věnuji, se snažím dát maximum a být v tom úspěšná. Proto nemohu říct, čemu dávám přednost, mou snahou je, aby naše služby, ať se týkají čehokoliv, byly odvedeny ve špičkové kvalitě a na úrovni srovnatelné se světem. Jenom pak má pro mne má práce smysl.

Co plánujete do budoucna, bude se vaše klinika YES Visage ještě rozrůstat?
Naše klinika se díky pěti pobočkám ve čtyřech městech, tedy v Praze, Brně, Ostravě a Bratislavě, stala největší klinikou u nás s přesahem i na Slovensko. Ale jsem člověk, který asi nedokáže stát úplně na místě. Stále přemýšlím o tom, kam se můžeme dál posunout, a pak svoje vize realizuji. Aktuálně mě zaměstnává představa nového nestátního zařízení v Brně. Jednalo by se o komplex, kde bychom se zabývali i zcela jinými obory než dosud - např. rehabilitací, ortopedií, neurologií, gynekologií. Součástí by byly i ozdravné pobyty. Tak jak se osobně posouvám ve vlastním životě, přemýšlím o nových aktivitách, které více souvisí s etapami, které mě v budoucnu teprve čekají.

Konkurence je velká a klinik přibývá. Mají šanci se uživit ty nové?
Myslím, že nejdůležitější je obklopit se těmi správnými lidmi, profesionály, se kterými můžete sledovat stejný cíl. Jsou to lidé, které práce baví, těší a jsou ochotni na sobě stále pracovat, aby obstáli ve vysoce konkurenčním prostředí. Pak je samozřejmě důležité sledovat všechny inovace a technologické novinky, tento obor má obrovskou budoucnost a stále se vyvíjí. Nemůžete ani na chvíli zastavit, ale to se samozřejmě netýká jen našeho oboru.

Podle čeho se mám rozhodnout při výběru kliniky, kde si nechám udělat například nová prsa?
Asi pro běžného klienta nebo laika v oboru nejde úplně přesně zjistit, která klinika má jak bohaté zkušenosti s některým typem operace. Dá se ale odhadnout spolehlivost a úroveň kliniky jako celku. Pokud je klinika známá, drtivá většina hodnocení této kliniky je pozitivních a má ve svém týmu dobré lékaře, pak by měla být kvalitní. Velmi důležitý je ale samotný chirurg, který bude výkon provádět. Při výběru lékaře je nejlepší doporučení od lidí, které znáte a důvěřujete jim. Pokud tuto možnost nemáte, pak se musíte spolehnout na internetový průzkum trhu, hodnocení lékaře, na již zmíněnou spolehlivost kliniky a její hodnocení. Dle referencí klientů a jiných ukazatelů si vyberte několik lékařů, kteří jsou vám sympatičtí, a pak nezbude než je na dané klinice navštívit. Chirurgovi, který vám nejlépe "sedne", pak budete muset důvěřovat a svěřit se mu se svou operací.

Platí, že na české kliniky na zákroky jezdí hodně cizinců? Jak velký je podíl cizinců mezi vašimi pacienty? A z jakých zemí jsem klienti nejčastěji jezdí?
Ano, je to tak, medical turismus je obecně na vzestupu a české kliniky v zahraničí získaly vynikající renomé díky vysoce kvalitně odvedené práci za citelně nižší ceny, než je tomu na západ od našich hranic. Navíc, konkrétně na našich klinikách zaměstnanci call center a také lékaři mluví i pěti jazyky, což je pro zahraniční klienty velmi komfortní a bonus navíc. Naši zahraniční klientelu tvoří hlavně lidé z EU, a to především z Velké Británie, Německa, Rakouska či Švýcarska a jedná se asi o 10 procent z celkového počtu našich klientů.

Jaké zákroky patří k nevyhledávanějším?
Pokud mluvíme o frekvenci provádění, pak je největší zájem o operace víček, liposukce a plastiku prsou, z menších dermatologických zákroků pak aplikace botulotoxinu, výplní a niťových liftingů. Velmi oblíbené jsou i laserové výkony. Pokud mluvíme o intenzitě přání jednotlivých pacientů, pak je velký zájem o všechny výkony, každý pacient hledá pomoc, protože mu něco vadí a chce to řešit, a je jedno, zda je to operace víček, obličeje, prsou nebo něco jiného.

V čem vidíte hlavní výhody vaší kliniky?
Je to nejen profesionalita lékařů, ale i individuální péče, kdy je o klienta skutečně pečováno po celou dobu od prvního telefonického kontaktu či e-mailu až po následnou péči, kdy už je doma. Klientům věnujeme tolik času, kolik je potřeba. V čem spočívá jedna z největších výhod naší kliniky, je také komplexnost služeb. Naše klinika nabízí přes 300 služeb a poskytuje tak veškerou komplexní kvalifikovanou péči od prvních drobných úprav, které lze řešit pouze neinvazivně, přes šetrné miniinvazivní zákroky dermatologů a laserového centra až po zákroky vyžadující plastického chirurga. Klient tak dostane na nezávazné konzultaci opravdu vyčerpávající informace a všechny možnosti pro něj ideálního řešení. Navíc, což jsem ještě nezmínila, v duchu krásy podložené zdravím je součástí naší kliniky i vlastní centrum preventivní medicíny.

Viděla jsem vás na fotce vedle vaší klientky Simony Krainové a musím říci, že vy sama vypadáte také jako modelka. Co pro svůj vzhled děláte?
Děkuji, ale nejedná se o nic nestandardního, je to běžná péče a drobné zákroky odpovídající mému věku, kdy se s důvěrou svěřuji do rukou našich lékařů. A pak se každý den vždy snažím najít aspoň trochu času na sport.

Co byste naopak nikdy neudělala?
Říká se "nikdy neříkej nikdy". Snažím se ale v duchu filozofie naší kliniky volit cestu přirozenosti a umírněnosti, stárnutí díky moderním technologiím brzdit, ale zároveň ho brát jako samozřejmou součást života.

Komerční článek

Pětileté děvče kopíruje celebrity. Zvládne Angelinu Jolie i Serenu Williams | Video: Instagram/Stefani Chaglar

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama
reklama